Další sporty

Satoranský po šesti letech končí v NBA. S Barcelonou už prý podepsal smlouvu

Satoranský po šesti letech končí v NBA. S Barcelonou už prý podepsal smlouvu
Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards Zdroj: Profimedia

O budoucnosti Tomáše Satoranského už je údajně rozhodnuto. Český basketbalista podle webu eurohoops.net podepsal s Barcelonou čtyřletou smlouvu. To znamená, že se loučí s NBA, kde odehrál šest sezon. K oficiálnímu potvrzení ještě ale nedošlo.

Tomáši Satoranskému stále dobíhá smlouva s Washingtonem Wizards, která mu končí na konci června. Poté by se měl stát volným hráčem, ale to se zřejmě nestane. Podle webu eurohoops.net podepsal český rozehrávač s Barcelonou čtyřletou smlouvu. Do Španělska, kde hrál právě za Barcelonu (2014–2016), by se tak vrátil po šesti letech.

Kromě týmu z hlavního města USA byl Satoranský v NBA hráčem Chicaga Bulls, New Orleans Pelicans, Portlandu Trail Blazers a San Antonia Spurs. V posledně jmenovaném mužstvu ale nastoupil pouze do jednoho zápasu, kde odehrál devět minut. Poté byl vyměněn do Washingtonu, kde svoji kariéru v NBA začal a nejspíš také zakončil. 

Související obsah

​Nejlepší osobní statistiky měl Satoranský v sezoně 2019/2020, kdy v průměru každý zápas nastřílel 9,9 bodu, zaznamenal 3,9 doskoku a připsal si 5,4 asistence. Odpovídal tomu i čas na palubovce, který od bývalého týmu legendárního Michaela Jordana dostával. Každý zápas odehrál bezmála 29 minut. 

V posledním zápase sezony nastřílel Satoranský pět bodů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události