Tenis

V důchodu dlouho nevydržela. Bývalá tenistka znovu vezme do ruky raketu

V důchodu dlouho nevydržela. Bývalá tenistka znovu vezme do ruky raketu
Tenistka Bartyová s trofejí pro vítězku Australian Open Zdroj: profimedia.cz

Ashleigh Bartyová, bývalá nejlepší tenistka světa, otevírá novou tenisovou akademii, kde se ujme hlavní mentorské role. Tenisová škola má sloužit k rozvoji největších talentů australské scény. Společně s ní budou organizaci vést trenéři Craig Tyzzer a Jason Stoltenberg.

Když v březnu Bartyová ukončila sportovní kariéru, šokovala svět. Před nedávnem ovládla domácí Australian Open a zvedla nad hlavu třetí grandslam své kariéry. Najednou byl ale konec. Šestadvacetiletá šampionka však bez tenisu nevydržela dlouho. Po pár měsících odmlky prozradila, že se chystá otevřít vlastní tenisovou akademii.

Související obsah

Načasování snad nešlo udělat lépe. Poté, co Bartyová vládla žebříčku ženského tenisu, se v Austrálii o tento sport rapidně zvedl zájem. "Hluboko uvnitř je to něco, co jsme vždy chtěli společně vytvořit. Teď je na to ta pravá chvíle," uvedla pro tennis.com. "Máme novou generaci, která se chce společně rozvíjet a učit," dodala.

Zvláštní zájem vítězka Wimbledonu z roku 2021 projevila o dívky ve věku 13 až 18 let. V tomto věku totiž přechází do profesionálního sportu. "Vždy jsem chtěla přispívat i jinými způsoby než vlastní hrou. Pomoc druhým je něco, co mě vždy rozzáří," sdělila na tiskové konferenci, když oznamovala odchod do sportovního důchodu. 

​Podívejte se, jak dopadlo měření sil s Petrou Kvitovou:

TN.cz - Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události