Fotbal

Na Premier League se řítí skandál. Reprezentant byl zatčen za znásilnění

Na Premier League se řítí skandál. Reprezentant byl zatčen za znásilnění
Mladý fotbalista z Premier League byl obviněn ze znásilnění (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Premier League má stejně jako další evropské soutěže letní přestávku. Rozhodně se však říct nedá, že by se nic nedělo. Kromě přestupového trhu zahýbal děním na ostrovech skandál, který může nabrat obřích rozměrů. V Londýně byl totiž zadržen 29letý hráč a reprezentant, jenž byl obviněn ze znásilnění. Policie tak odstartovala vyšetřování. O koho jde, však není jasné. Z právních důvodů nemůže být jméno podezřelého fotbalisty uvedeno.

Nejvyšší anglická soutěž odstartuje sice až 5. srpna, hráči se po dovolených ale postupně hlásí ve svých týmech a začínají společně trénovat na novou sezonu  2022/2023. Fanoušci mohou během přestávky žít alespoň přestupy, teď však jejich oblíbená Premier League čelí skandálu, který poklidné vody letní pauzy pořádně rozvířil. 

V Londýně byl totiž zadržen 29letý hráč, kterého policie vyšetřuje kvůli údajnému znásilnění 20leté ženy. Toho se měl dopustit na konci minulého měsíce. Postižená to prý ohlásila na policii 4. července.

"Bylo oznámeno, že k údajnému znásilnění došlo v červnu 2022. Muž byl zatčen v Barnetu pro podezření ze znásilnění a vzat do vazby, kde zůstává. Vyšetřování okolností stále probíhá," uvedla podle deníku Daily Mail policie. Žena své tvrzení prý doplnila o fotografie s částmi svého těla, kde jsou viditelné modřiny způsobené sexuálním útokem.

V současné době je tak obviněný mladý muž ve vazbě a čelí výslechům. O koho se jedná, však policisté neřekli. Z právních důvodů nebyl fotbalista, jenž je dokonce členem reprezentace své země, jmenován. Na podzim se ale měl s největší pravděpodobností účastnit MS v Kataru. 

Související obsah

​Kdy a za jakých podmínek hráče pustí, není známo. Neví se ani to, jestli se svým týmem bude moci vyrazit na tradiční předsezonní soustředění. Jeho spoluhráči i vedení jeho mužstva jsou prý překvapení a ohromení. Zástupci klubu už prý začali jednat o tom, co s jejich hráčem bude.

V Premier League bude letos působit Erling Haaland, který na ostrovy přestoupil z Dortmundu. Zahraje si za Manchester City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události