Fotbal

Další česká fotbalistka jde do velkoklubu. Svitková na ostrovech mění tým

Česká fotbalistka Kateřina Svitková udělala v kariéře další důležitý krok. Šestadvacetiletá záložnice přestoupila z West Hamu do Chelsea, kde podepsala tříletý kontrakt. "Těším se na kvalitu v každém tréninku i na skvělou atmosféru," uvedla reprezentantka, která se stěhuje do jiné části Londýna.

"S klubem jsem v kontaktu prakticky poslední 4 roky. Poprvé přišla nabídka na přestup ještě za působení ve Slavii, nicméně v polovině sezony se mi ve skvěle rozjetém ročníku odcházet jednoduše nechtělo, v létě mě pak neuvolnila Slavia. Vyšel až transfer do West Hamu, nyní se tedy do jisté míry uzavírá několikaletý kruh," tak odůvodnila pro TN.cz přestup v rámci dvou londýnských celků úspěšná česká záložnice, která bude od příští sezony hájit barvy slavné Chelsea. 

S ženským týmem ze Stamford Bridge podepsala smlouvu na tři roky a po dvou letech strávených ve West Hamu tak mění adresu. Před zahraničním angažmá působila v Plzni a Slavii, až teď se však může pyšnit tím, že bude nastupovat v evropském velkoklubu. 

"Celý život se řídím heslem, že co se má stát, se také stane. Je těžké odhadovat, jak by se vyvíjela moje kariéra v případě přesunu ze Slavie rovnou do Chelsea, každopádně nyní přicházím jako lepší a zkušenější hráčka. West Ham je skvělým klubem, za šanci vyzkoušet si v jeho dresu anglický fotbal budu vždy vděčná. Nicméně pořád je to v rámci ženského fotbalu klub, kde můžete překvapit. Zatímco v Chelsea jednoduše musíte vítězit. Mezikrok mezi českým prostředím a velkoklubem nejvyššího formátu byl určitě přínosný," řekla k současnému i bývalému klubu. 

Potěšil ji i fakt, že si bude moci zahrát Ligu mistryň, kterou má navíc Chelsea v úmyslu vyhrát. Natěšená je rovněž i na bouřlivou atmosféru a slavné spoluhráčky. V týmu se potká třeba se Samanthou Kerrovou nebo Pernille Harderovou. Společně s novými kolegyněmi se začne připravovat na konci tohoto měsíce. 

Související obsah

​"Už máme individuální tréninkový plán, příprava startuje 25. července. Komunikace je na vysoké úrovni, veškerá data z individuální přípravy jsou okamžitě vyhodnocována a jsme v pravidelném kontaktu s realizačním týmem. Je to neskutečně fungující systém," uzavřela šťastná fotbalistka.

Některé fotbalistky udivují na hřišti vynikajícími výkony, některé se ale umí zachovat opravdu nevhodně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události