čtyřhra

Skvělé! Krejčíková se Siniakovou se vyhrabaly ze dna a jsou v semifinále

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

České deblistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková postoupily ve Wimbledonu do semifinále, když dokázaly otočit zápas, ve kterém prohrávaly už 1:6 a 2:4. Nakonec se radují z výhry nad párem Melicharová-Martinezová/Perezová v poměru 1:6, 7:6 a 6:2. Postoupily tak do svého třetího wimbledonského semifinále a pořád mohou snít o zopakování triumfu z roku 2018. V úterý se na kurtu představí ještě Marie Bouzková, která ve svém prvním grandslamovém čtvrtfinále vyzve Ons Jabeurovou.

Česká dvojice byla ve čtvrtfinálovém zápase považována za jasného favorita, ale do utkání proti Melicharové-Martinezové a Perezové nevstoupila vůbec ideálně. Češky prohrály prvních pět gemů, čímž v podstatě rozhodly o osudu úvodního setu. Ten nakonec ztratily v poměru 1:6, aniž by si vytvořily jedinou brejkbolovou příležitost.

Čtyřnásobným grandslamovým vítězkám se nepovedl ani začátek druhé sady, kdy Krejčíková potřetí v zápase ztratila své podání, a tak měly soupeřky postup do dalšího kola už plně ve svých rukou. V další hře se Češky dostaly ke svým prvním čtyřem brejkbolům, ale ani jeden z nich nedokázaly proměnit. Za stavu 2:4 se už ale olympijské vítězky z Tokia začaly nadechovat k otočce. V osmé hře využily svůj šestý brejkbol v zápase, čímž srovnaly na 4:4. A následně si Krejčíková udržela podání, díky čemuž poprvé v utkání vedly.

​V následné hře se dokonce Češky dostaly ke dvěma setbolům, ale ani jeden nedokázaly proměnit, a tak bylo opět srovnáno. Utkání bylo v tuto chvíli jako na houpačce, jelikož se i soupeřky dostaly na returnu do výhodného stavu 40:15, ale i Češkám se podařilo tento stav otočit. O vítězkách druhého setu nakonec musel rozhodnout tie-break. V něm byly české hráčky úspěšnější, jasně jej vyhrály 7:2.

Těsně vyhraný druhý set dodal českému páru tolik potřebný klid, který využily k ovládnutí rozhodující sady. Z úvodních šesti her jich vyhrály pět, čímž si vytvořily pohodlný náskok. Díky tomu třetí set vyhrály 6:2. Radují se tak z postupu do semifinále, ve kterém se utkají s lepší z dvojic Kičenoková/Ostapenková – Aoyamaová/Chanová.