Hokej

Hertlovo San Jose našlo nového šéfa týmu. Poprvé v historii to bude černoch

Hertlovo San Jose našlo nového šéfa týmu. Poprvé v historii to bude černoch
Mike Grier v dresu San Jose Sharks (2008) Zdroj: Profimedia

Hokejisté San Jose mají po dvou měsících hledání nového generálního manažera. Sice to ještě nebylo oficiálně potvrzeno samotným klubem, ale novináři v zámoří se shodují na tom, že tuto funkci bude plnit Mike Grier, který se tak stane prvním Afroameričanem v historii NHL, který bude na tomto postu. Uspěl tak před svými konkurenty Rayem Whitneym a Scottem Mellanbym.

Hokejistům San Jose se už tři sezony po sobě nepodařilo postoupit do play-off. Tuto nelichotivou statistiku chtějí co nejdříve napravit, a proto bylo potřeba vykonat změny. Mike Will, který po 19 letech nahradil Douga Wilsona, vydržel ve funkci generálního manažera pouze půl roku. Po další nepovedené sezoně, kdy se Sharks umístili až na 12. místě Západní konference, začalo vedení klubu hledat náhradu. 

Tou se stává Mike Grier, který jako hráč odehrál v NHL 14 sezon, ve kterých z pozice pravého křídla posbíral 1 060 zápasů. Postupně oblékal dres Edmontonu, Washingtonu, Buffala a právě San Jose s tím, že nejvíce sezon strávil v prvně jmenovaném klubu. Po skončení hráčské kariéry plnil roli asistenta trenéra v Chicagu, New Jersey a New Yorku Rangers. V posledně jmenovaném klubu se pak stal v květnu loňského roku poradcem. 

Související obsah

​Nyní ho čeká asi nejtěžší možná role. Z pozice generálního manažera musí navrátit zašlou slávu San Jose Sharks. Vůdčí roli má ale v genech. Jeho otec působil na vysokých pozicích ve fotbalové NFL a bratr je od roku 2016 generálním manažerem Miami Dolphins ve stejné soutěži.

Na začátku sezony si San Jose zahraje proti Nashvillu v Praze. Povídali jsme si o tom s Tomášem Hertlem: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události