Další sporty

Wout van Aert ovládl čtvrtou etapu a drží žlutý trikot. Soupeřům ujel v závěru

Wout van Aert ovládl čtvrtou etapu a drží žlutý trikot. Soupeřům ujel v závěru
Wout van Aert Zdroj: Profimedia

Čtvrtou etapu slavné cyklistické Tour de France ovládl Belgičan Wout van Aert, který v posledních deseti kilometrech ujel všem svým soupeřům. A udržel si tak žlutý trikot pro vedoucího závodníka. Puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře má stále Dán Magnus Cort Nielsen, který kraloval na čtyřech vrchařských prémiích.

Čtvrtá etapa Tour de France se přestěhovala do Francie. Do 171,5 kilometru dlouhého závodu z Dunkerku do Calais vyjížděl ve žlutém dresu Belgičan Wout van Aert. Cyklisté se zde mohli těšit na šest rychlostních prémií. Na tu první začal okamžitě útočit Magnus Cort Nielsen, který vystartoval dopředu, aby zde hájil svůj puntíkatý trikot. Samostatný únik se mu ale nepovedl jako v předchozí etapě, jelikož se jej začal stíhat Anthony Perez. Oba cyklisté si záhy před celým pelotonem vytvořili asi minutový náskok. 

Za dalších šest kilometrů měla zmíněná dvojice náskok už 6 minut a 40 vteřin. Bylo tedy jasné, že do příjezdu ke Cote d’Assel je velmi těžko někdo dožene. Nakonec zde svedli velmi pěkný souboj, ve kterém byl na dlažebních kostkách nakonec rychlejší dánský závodník. Ten si tak zajistil puntíkatý dres i na další dva dny. Peloton poté začal náskok unikající dvojice stahovat, 133 km před koncem se rozdělil na dvě poloviny. To ale nevydrželo příliš dlouho a deset kilometrů později zase došlo k jeho spojení. 

Související obsah

​Nielsen s Perezem poté opět šlápli do pedálů a 103 km před koncem si vytvořili dosud největší náskok – sedm minut. Oba cyklisté si to tak rozdali o další vrchařskou prémii na Cote de Remilly-Wirquin, kterou opět ovládl Magnus Cort Nielsen. Stejně úspěšný byl i na dalších vrchařských prémiích, které se nacházely 74 a 68 kilometrů před cílem. V tu chvíli už se ale peloton začal nebezpečně blížit, když na vedoucí dvojici ztrácel pouhé dvě minuty. 

44 kilometrů před cílem se Perez osamostatnil od Nielsena a pokusil se o samostatný únik. O tři kilometry později už byl dánský cyklista pohlcený pelotonem, který nyní ztrácel na vedoucího závodníka 80 vteřin. Perez, který bojoval o červené číslo pro nejaktivnějšího závodníka, se statečně držel vepředu, ale bylo znát, že mu dochází síly. Jedenáct kilometrů před koncem byl definitivně pohlcen pelotonem a v tu chvíli nastoupil Wout van Aert, který svým soupeřům ujel a svůj náskok udržel až do konce. V závěrečném spurtu si to o další pozice rozdal balík závodníků. Na druhém místě dojel Jasper Philipsen a třetí Christophe Laporte.

Pořadí 4. etapy Tour de France:

1. Wout van Aert (BEL/TJV) – 4:01:36
2. Jasper Philipsen (BEL/ADC) +0:08
3. Christophe Laporte (FRA/TJV) +0:08
4. Alexander Kristoff (NOR/IWG) +0:08
5. Peter Sagan (SVK/TEN) +0:08
6. Luca Mozzato (ITA(BBK) +0:08
7. Danny van Poppel (NED/BOH) +0:08
8. Hugo Hofstetter (FRA/ARK) +0:08
9. Michael Matthews (AUS/BEX) +0:08
10. Benjamin Thomas (FRA/COF) +0:08  

V cyklistice často dochází k pádům. Tohle se stalo na jaře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události