Bouzková na kurtu nechala všechno. I přes vyhraný set to na postup nestačilo

Marie Bouzková Zdroj: Profimedia

Parádní cesta Marie Bouzkové letošním Wimbledonem končí ve čtvrtfinále. Jako první hráčka sice dokázala vzít Ons Jabeurové na turnaji set, ale druhá hráčka světa dokázala utkání otočit a vyhrála 3:6, 6:1 a 6:1. I tak ale má 23letá Češka za sebou životní grandslam, který ji jistě podpoří do další fáze kariéry.

Už od samého začátku předváděla Marie Bouzková svůj běhavý a nesmírně bojovný tenis, kterým zaujímá tenisovou veřejnost po celou dobu turnaje. Hned v několika výměnách dokázala doběhnout nemožné a i když bod získala nakonec soupeřka, donutila ji zahrát o úder navíc, čímž ji znejistěla. Ovoce to přineslo v pátém gemu, kdy se česká hráčka dostala k prvním dvěma brejkbolům, z nichž ten druhý dokázala využít díky nepovedenému zkrácení hry soupeřky.

V osmé hře přišel pro Bouzkovou první kritický moment, kdy musela odvracet dva brejkboly tuniské soupeřky. To se díky povedeným prvním servisům podařilo a rodačka z Prahy utekla do vedení 5:3. Následně vzala světové dvojce podruhé v utkání podání, čímž celý set vyhrála 6:3. Byla tak pouhou jednu sadu od postupu do semifinále, což by byl fenomenální úspěch.

​Začátek druhého setu se ale české hráčce nepovedl podle představ, když poprvé v utkání ztratila podání. Ve třetí hře sice snížila na 1:2, ale to byl poslední gem, který v této sadě uhrála a podlehla jednoznačně 1:6. Mezi druhým a třetím setem, který rozhodoval o postupující do semifinále, následovala asi desetiminutová pauza.

V prvním gemu si Jabeurová udržela podání, čímž vyhrála už pátou hru v řadě. Mladá Češka tak nutně potřebovala srovnat skóre, aby přerušila sérii soupeřky. Měla k tomu skvěle nakročeno, když vedla už 40:0 a navíc se blýskla parádní výměnou, kdy vracela míč na druhou stranu kurtu vleže. Od této chvíle ale prohrála na podání pět výměn v řadě a Tunisanka šla do vedení s brejkem, který následně dokázala čistou hrou potvrdit.

Následně přišla Bouzková o své podání znovu a prohrávala už 0:4. V dalším gemu sice dokázala vykřesat naději, když snížila na 1:4, ale víc už ve zbytku utkání nezvládla a odchází poražena 6:3, 1:6 a 1:6.