Motorsport

Hvězda MotoGP má průšvih. Po havárii jí naměřili téměř promile alkoholu

Hvězda MotoGP má průšvih. Po havárii jí naměřili téměř promile alkoholu
Motocyklový jezdec Francesco Bagnaia | Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejlepších motocyklových závodníků současnosti má pořádný problém. Ital Francesco Bagnaia popíjel s kamarády na Ibize a poté si sedl do svého auta, se kterým skončil v příkopě. Vítěz posledního závodu nejprestižnější organizace MotoGP měl v krvi téměř promile alkoholu.

Italský jezdec, který závodí na ducati, je aktuálně na čtvrtém místě v bodování dlouhodobé soutěže kategorie MotoGP. V posledním závodě před dlouhým volnem dokonce rodák z Turína vyhrál, čímž si vylepšil sezonní body na aktuálních 106. Před ním jsou už jen Johann Zarco, Aleix Espargaró a Fabio Quartararo. 

A právě poslední triumf měl Bagnaia s kamarády zapíjet na Ibize, kde se svým vozem boural. U kruhového objezdu sjel mimo silnici a najel do plotu. Tam se jeho luxusní auto zastavilo. Podle tamního deníku Periódico de Ibiza nadýchal 0,87 promile, což je více, než povolují španělské zákony. 

"Dechová zkouška provedená policií zjistila, že jsem vypil více alkoholu, než povolují španělské zákony. Velmi mě mrzí, co se stalo. Jsem prakticky abstinent a byla to chyba, kterou jsem neměl dělat. Omlouvám se a ujišťuji vás, že jsem se poučil. Nikdy byste neměli usedat za volant, pokud jste pili alkohol," pronesl na sociálních sítích Francesco Bagnaia.

Související obsah

​Organizace nejznámějších motocyklových závodů MotoGP, kde Bagnaia působí, se k celé situaci zatím nevyjádřila. Není ani jasné, jakou pokutu jezdec stáje Ducati Lenovo Team dostane či dostal. 

Filip Salač si v Assenu vyjel nejlepší umístění v kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události