Motorsport

Skvělý závod Filipa Salače, český jezdec si poprvé vyjel umístění v top 10

Český závodník Filip Salač Zdroj: profimedia.cz

Český závodník Filip Salač bude na Velkou cenu Nizozemska vzpomínat v dobrém. Poprvé si v Moto2 vyjel umístění v nejlepší desítce. 20letý jezdec nakonec skončil na 10. místě. Závod vyhrál Španěl Fernández. V MotoGP pak triumfoval Ital Bagnaia.

Salač do závodu odstartoval ze čtvrté řady a úvod mu úplně nevyšel. Hned se totiž propadl až na 15. příčku. Nicméně v dalších kolech se začal postupně prokousávat dopředu.

Do karet také českému závodníkovi hrály pády konkurentů. Nakonec se Filip Salač dostal až na 10. místo a tento výsledek udržel až do cíle. 20letý jezdec se tak může radovat z prvního umístění v nejlepší desítce v rámci Moto2.

​Z prvního místa se nakonec raduje Augusto Fernández, který využil pádu vedoucího Němce Marcela Schröttera. Druhý pak skončil Japonec Ogura, třetí místo bere Brit Dixon.

Lídr šampionátu Celestino Vietti se umístil čtvrtý a v celkovém pořadí má nyní stejně bodů jako vítězný Fernández. Japonec Ogura pak ztrácí jeden bod.

V MotoGP triumfoval Francesco Bagnaia, který ovládl i sobotní kvalifikaci v Assenu. Naopak obhájce titulu Fabio Quartararo prožil šílený závod, ve kterém dvakrát spadl. A do cíle nakonec nedojel.