Tenis

Černá série je u konce. Bývalá světová trojka po 14 měsících konečně zvítězila

Černá série je u konce. Bývalá světová trojka po 14 měsících konečně zvítězila
Dominic Thiem Zdroj: Profimedia

Jedenáct zápasů v řadě prohrál. Na takovou krizi nebyl zvyklý. Ale ta je nyní u konce. Rakouský tenista Dominic Thiem konečně poznal pocit vítězství, když vyhrál na challengeru v Salcburku. V úterý večer porazil krajana Filipa Misolice 6:4 a 7:5.

Naposledy Thiem zvítězil 12. května loňského roku na turnaji Masters v Římě. Tehdy porazil maďarského tenistu Martona Fucsovicse ve třech sadách. Jenže od té doby přišla šňůra 11 porážek v řadě. Ve druhé polovině června si navíc v osmifinále na Mallorce poranil zápěstí.

Operace nakonec nebyla nutná, přesto si musel dát devítiměsíční pauzu. Jenže když se na konci března vrátil na challengeru v Marbelle, tak prohrál s Pedrem Cachinem. A následně prohrál ještě dalších šest zápasů, ve kterých uhrál pouze jeden jediný set.

Související obsah

​Vše ukončil až v úterý v Salcburku, kde startuje díky divoké kartě. V prvním kole porazil Filipa Misolice 6:4 a 7:5. "Byla to opravdu dlouhá doba, bez vás bych to nedokázal! Stále je přede mnou hodně práce, ale věřím tomu, že se znovu dostanu do své top formy," napsal Thiem na svých sociálních sítích.

Ve druhém kole turnaje v Salcburku vyzve Thiem sedmého nasazeného Argentince Facunda Bagnise.

Zraky většiny tenisových fanoušků se nyní upínají na slavný Wimbledon. Podívejte se, jak areál v All England Clubu vypadá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události