Hokej

Fedotov se bude bránit u soudu, hvězdný Kaprizov preventivně opustil Rusko

Fedotov se bude bránit u soudu, hvězdný Kaprizov preventivně opustil Rusko
Ruský brankář Ivan Fedotov Zdroj: Profimedia.cz

Případ kolem ruského hokejového gólmana Ivana Fedotova stále pokračuje. Ten byl v pátek zadržen v Petrohradu z důvodu, že se chce vyhnout vojenské službě. Nyní se proti policejnímu zásahu bude bránit u soudu. Mezitím rodnou zemi opustil Kirill Kaprizov. Ten měl být na seznamu lidí, kteří měli taktéž podstoupit roční vojnu.

Se zprávou přišla agentura RIA Novosti, které to sdělil právník 25letého hokejisty. "Poslali jsme soudu všechny potřebné dokumenty a teď už jen čekáme, až nám potvrdí jejich přijetí a proces bude moci začít," řekl právní zástupce Alexej Ponomarev. Podle něj byl Fedotov do armády odveden násilím.

Fedotov byl zadržen policií v pátek v Petrohradu. A aktuálně čelí obvinění z vyhýbání se vojenské službě kvůli angažmá v NHL. Tam podepsal smlouvu s Philadelphií Flyers. Jenže svůj americký sen si zřejmě nesplní.

Související obsah

​Po zadržení byl Fedotov odvezen do Severomorsku, kde čeká na další přesun. Podle posledních zpráv by měl sloužit na vojenské základně na souostroví Nová země, které leží v Severním ledovém oceánu.

Na zatčení člena olympijského týmu zareagovala například hvězda Minnesoty Wild Kirill Kaprizov, jenž má být údajně na seznamu lidí, které ruská vláda hledá. S informací přišel ruský web Sport Express. Pětadvacetiletý rodák z Novokuzněcku údajně po zatčení Fedotova opustil Rusko, ale v Americe podle uznávaného novináře Michaela Russa není. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události