Tenis

Zraněný Nadal možná vzdá Wimbledon. Nevím, nechci lhát, řekl slavný tenista

Zraněný Nadal možná vzdá Wimbledon. Nevím, nechci lhát, řekl slavný tenista
Rafael Nadal Zdroj: Profimedia

Tenista Rafael Nadal se sice prokousal do semifinále Wimbledonu, zda bude v Londýně pokračovat a rvát se o další grandslamový titul, je ale ve hvězdách. Šestatřicetiletý Španěl totiž zápasí nejen s protivníky na kurtu, ale také se zraněním břicha, jež se čím dál hlasitěji ozývá. Naposledy se indispozice projevila ve čtvrtfinále proti Tayloru Fritzovi, které Nadal zvládl až po pětisetovém boji. Teď legendární hráč válčí s časem a není jisté, zda se stihne do dalšího duelu dát do kupy.

"Nevím. Je to těžké. Jsem zvyklý mít bolesti a hrát s problémy. Jdu na testy a uvidíme," to prohlásil podle listu The Sun Rafael Nadal, jenž se po vítězství nad Taylorem Fritzem připravuje na semifinále Wimbledonu.

Čtyřiadvacetiletého Američana přehrál hodně těsně, a to 3:2 na sety, a celou dobu navíc bojoval se zraněním břicha. Proto začal uvažovat, že by ze třetího grandslamu sezony kvůli zdravotním potížím odstoupil. 

To už po něm ostatně chtěli i členové rodiny, kteří sledovali Nadalovo čtvrtfinále v hledišti. Zápas trval skoro čtyři a půl hodiny a bylo vidět, že Španělovi dává hodně zabrat. 

"Řekli mi, ať skončím. Ale bylo těžké odstoupit v polovině zápasu. Uvažoval jsem o tom dlouho. Ale je to něco, co dělám nerad. Jsem hrdý na bojovnost a způsob, jakým jsem dokázal být za daných podmínek konkurenceschopný," pochválil svůj výkon i přes velkou indispozici, jíž trpěl. Přiznal totiž, že bolest byla nesnesitelná. "Bezpochyby to byl nejhorší den. Bolest i omezení hodně vzrostly," uvedl.

Související obsah

​​Jak to s ním bude dál, ale zatím prozradit nechtěl. Jisté je to, že nad ním visí velký otazník. "Nemohu dát jasnou odpověď, protože když ji dám a pak se stane jiná věc, budu lhář," řekl novinářům a nechal si tak otevřená zadní vrátka pro obě varianty. Pokud do semifinále nastoupí, změří v pátek odpoledne síly s kontroverzním Nickem Kyrgiosem.

Rafael Nadal nedávno opanoval French Open. Teď útočí na další grandslam:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události