Tenis

Nevěřte všemu. Známý tenista zpochybnil Nadalovo zranění

Nevěřte všemu. Známý tenista zpochybnil Nadalovo zranění
Rafael Nadal prý trpí zraněním břicha, které měl při zápase ve Wimbledonu zatejpované. Zdroj: Profimedia.cz

U fanoušků je tenista Rafael Nadal za hrdinu. Ve čtvrtfinálovém boji porazil i navzdory zranění břicha Američana Fritze a ve Wimbledonu postoupil do semifinále. Mezi svými kolegy už však takové nadšení nebudí. Ital Fabio Fognini dokonce zpochybnil fakt, že je na tom legendární Španěl z pohledu zranění tak špatně. Svůj názor vyjádřil na sociálních sítích, kde se do 22násobného grandslamového vítěze nepřímo pěkně opřel.

Ten zápas se musel líbit snad každému tenisovému příznivci. Legendární Rafael Nadal ve čtvrtfinále sice porazil Američana Taylora Fritze, měl ale namále. Soupeře přetlačil až po pěti setech a více než čtyřech hodinách. Navíc se musel v průběhu utkání popasovat i se zraněním břicha, jež ho limitovalo. 

Ve druhém setu si dokonce vyžádal medical time (lékařský oddechový čas) a šel se nechat ošetřit. I když chvíli sice uvažoval, že duel vzdá, nakonec to neudělal a postoupil do semifinále. 

O jeho zdravotních problémech ale zapochyboval italský hráč Fabio Fognini, který se k zápasu vyjádřil na svých sociálních sítích. V jeho stories na instagramu se totiž objevil výřez z článku, kde tenista podtrhl část, jež zmiňuje Nadalovo zranění a fakt, že se dokázal i přes bolesti a indispozici vrátit do zápasu. Ital to navíc i okomentoval. "Lidi, přestaňte věřit všemu, co čtete. Prosím," zpochybnil nepřímo Nadalovy obtíže.

Související obsah

​Ten přitom ani neví, zda nastoupí do semifinále. Jak sám řekl, podstoupil nějaké testy. A bude prý čekat, zda se zranění umoudří. Jinak by hrozilo, že z utkání odstoupí bez boje.

V Austrálii se stal Nadal nejúspěšnějším mužem historie z pohledu vyhraných grandslamů. V Paříži získal další a na trofej útočí i v Londýně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události