Další sporty

A zase ti diváci. Gogl se na Tour srazil s fanouškem. Zlomil si pánev a klíční kost

A zase ti diváci. Gogl se na Tour srazil s fanouškem. Zlomil si pánev a klíční kost
Rakouský cyklista Michael Gogl po pádu na Tour de France. Zdroj: Profimedia.cz

Rakouský cyklista Michael Gogl stihl na letošní Tour de France jen necelých pět etap. Ve středečním závodě se totiž nešťastně srazil s fanouškem. A kvůli rozsáhlým zraněním musel odstoupit. Lékaři mu diagnostikovali zlomeninu klíční kosti a pánve. Kromě něj skončil také Jack Haig, jenž po pádu utrpěl četné odřeniny a také řeznou ránu.

Letošní ročník Tour de France počítá první ztráty. V průběhu páté etapy museli z nejslavnějšího cyklistického závodu odstoupit Australan Jack Haig a Rakušan Michael Gogl. 

Ten se srazil s nepozorným fanouškem, který peloton sledoval v blízkosti trati. V nestřežený moment se podíval za jezdci, již kolem něj projeli, a nahnul se do trati. Tou zrovna projížděl právě rakouský jezdec a do diváka prudce vrazil. Po pádu se pak sbíral jen horko těžko a musel odstoupit.

Související obsah

​Lékaři mu podle velonews.com následně diagnostikovali zlomeninu klíční kosti a pánve. Kromě něj musel skončit i Jack Haig, jenž Tour rovněž odpískal po pádu a spoustě zranění, která si způsobil. Ve stejné etapě upadl po kontaktu s balíkem slámy ještě Primož Roglič. Slovinec si sice vykloubil rameno, sám si ho ale vzápětí nahodil a závod dokončil. 

Nehody s fanoušky jsou v poslední době hodně časté. Mohl by o tom vyprávět i Belgičan Lampaert:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události