Hokej

To jsem si přál, Voráček je idol, zářil Jiříček. Slafkovský měl slzy v očích

Čeští a slovenští hokejisté zažili neúspěšnější draft NHL od roku 2004. V prvním kole bylo vybráno hned pět hráčů, z toho tři se vešli mezi deset nejlepších. Jen těžko opakovatelný večer prožili Slováci, když Juraj Slafkovský a Šimon Nemec byli vybráni na prvních dvou místech. Není divu, že byli všichni aktéři nadšení.

Český obránce David Jiříček byl v nočním draftu ze čtvrtka na pátek vybrán jako šestý v pořadí a druhý nejlepší mezi obránci. Na defenzivním postu byl lepší pouze Šimon Nemec. Rodákovi z Klatov se to povedlo i přes to, že před draftem byl několik měsíců mimo hru kvůli operaci z přelomu roku. "Pocity jsou skvělé. To jsem si vždycky přál, když jsem byl malý kluk," zářil 18letý hokejista, kterého si vybral celek Columbus Blue Jackets. "Vůbec jsem nečekal, že to bude Columbus. To je na draftu krásné, že to nevíte," culil se Jiříček. 

V týmu se potká také s hvězdným krajanem Jakubem Voráčkem, který v NHL posbíral už 1 047 startů. "Jakub Voráček je idol pro malé kluky v Česku. Vyhrál poslední mistrovství světa v roce 2010. Já jsem na něj tenkrát koukal. Pro mě bylo skvělé vidět hráče z NHL," je Jiříček nadšený, že si s Voráčkem bude moci zahrát. 

Související obsah

​V prvním kole draftu byl vybrán také talentovaný český útočník Jiří Kulich, který zazářil na letošním mistrovství světa do 18 let. Jako 28. v pořadí si jej vybralo Buffalo. "Je to nepopsatelné. To je pro každého hráče sen. Mně se splnil, ale zatím to je teprve start mé kariéry. A musím ještě více makat," říká hráč z Karlových Varů. Svůj úspěch v draftu si hodlá pořádně vychutnat. "Asi nebudu spát, budu celou noc vzhůru a budu se snažit si to pořádně užít," vypráví nadšeně. 

Největší hvězdou draftu se bezesporu stal Juraj Slafkovský. Výběr nových hráčů do NHL ovládl jako první slovenský hokejista v historii. Přestože spoustu indicií směřovalo před draftem k tomu, že by se to mohlo povést, připustil, že to pro něj zdaleka nebyla hotová věc. "Věřil jsem, že by se to mohlo povést, ale mohl to být kdokoli. Podívejte se, že Šimon šel hned po mně. Je to neuvěřitelné pro mě, rodiče a všechny, kteří mě podporovali. Také pro celý slovenský hokej," zářil po draftu 18letý hokejista.

Související obsah

​Novináři z Montrealu, který si Slafkovského z prvního místa vybral, už před draftem říkali, že podle jejich informací si Canadiens zvolí právě jeho. "Nevím, odkud to věděli, ale seděl jsem vedle za mantinelem a novinář ukázal na moje jméno. Měl jsem husí kůži a slzy v očích. Nesmírně jsem se těšil," dodal Slafkovský.

V noci na pátek proběhlo zatím pouze první kolo. Zbývající program začne v pátek od 17 hodin středoevropského času. 

Jedničkou vstupního draftu NHL se stal Juraj Slafkovský:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události