Motorsport

Tvrdý režim Verstappena: Otec ho nechal na benzince. Prorokoval mu i jinou práci

Tvrdý režim Verstappena: Otec ho nechal na benzince. Prorokoval mu i jinou práci
Max Verstappen | Zdroj: Profimedia.cz

Úřadující šampion formule 1 Max Verstappen přiznal, že k vynikajícím výsledkům ho dovedlo i přísné vedení jeho otce Jose, který byl rovněž automobilovým závodníkem. Svému synovi prý říkal, že skončí jako řidič autobusu nebo náklaďáku. Jednou ho po nepovedeném závodě dokonce nechal na pumpě. Čtyřiadvacetiletý mistr světa z uplynulé sezony se však nechal slyšet, že díky drilu se stal lepším sportovcem.

"Můj táta nikdy neřekl, že budu šampionem. Vždycky mi naopak tvrdil, že budu řidičem náklaďáku nebo autobusu. Vždycky mě, myslím, v dobrém slova smyslu donutil uvědomit si, že to, co jsem v té době dělal, nestačilo," prozradil Max Verstappen podle listu The Mirror. Zároveň uvedl, že se díky jeho přísnému vedení stal takovým závodníkem, jakým je teď.

Aktuální mistr světa připomněl i historku z doby, kdy mu nebylo ani patnáct let. Tehdy se mu nedařilo v závodě motokár a otec ho pak schválně nechal na benzinové pumpě. Sám přitom sice nastoupil do 107 závodů F1, nikdy ale nevyhrál a jen dvakrát stanul na stupních vítězů. Pro svého syna chtěl ale víc, a proto se choval tak, jak se choval. 

Související obsah

​A vyplatilo se. Max Verstappen se stal ve čtyřiadvaceti letech jedním z nejmladších šampionů a momentálně vede pořadí jezdců i v sezoně 2022/2023. Navíc hodlá závodit ještě hodně dlouho a vavřínů by tak mohlo ještě přibýt.

V  zimě si Verstappen vyzkoušel, jak jezdí formule na sněhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události