Motorsport

Potupa i ostuda. Hamilton havaroval, fanoušci Red Bullu se z toho radovali

Potupa i ostuda. Hamilton havaroval, fanoušci Red Bullu se z toho radovali
Jiskřící vůz Lewise Hamiltona | Zdroj: Profimedia

Závodníci formule 1 v pátek navečer absolvovali kvalifikaci na sobotní stokilometrový sprint, který rozhodne o postavení na startu pro nedělní Velkou cenu Rakouska. V závodě se příliš nedařilo stáji Mercedes, oba její jezdci, Lewis Hamilton i George Russell, totiž havarovali. Fanoušky konkurenčního Red Bullu to hodně pobavilo a nehodě ostudně zatleskali. Samotnou kvalifikaci ovládl Max Verstappen, jenž předjel oba jezdce Ferrari.

Stalo se to ve třetí části kvalifikace, kterou měly vozy stáje Mercedes slušně rozjetou. V závěrečné fázi si však její jezdci vybrali smolnou chvíli. Lewis Hamilton sice jel v hodně slušném tempu a útočil na nejvyšší příčky, pak však najel na štěrk a narazil do bariéry. 

https://twitter.com/lovesferrari/status/1545437644557291520

"Omlouvám se, že jsem poškodil auto, je mi to líto," omluvil se vzápětí podle Daily Star do týmového rádia sedminásobný mistr světa za to, že  poničil auto a zkazil šance na slušný výsledek. Do sobotního sprintu tak odstartuje z 10. místa.

Co ho nejspíš ještě mohlo naštvat, byli fanoušci Red Bullu. Ti totiž jeho nehodě neváhali zatleskat. Nad jejich chováním se podivil nejeden další příznivec motorsportu. "Maxovi fanoušci slaví nehodu... Skvělí jako vždy," napsal jeden z těch, kteří gesto odsoudili, ironicky.

Související obsah

​Právě Max Verstappen páteční kvalifikaci na netradiční sprint ovládl. Za ním dojely vozy Ferrari a na čtvrté příčce Nizozemcův týmový parťák Sergio Pérez. To Hamiltonův kolega George Russell se sice vyboural, jeho čas stačil alespoň na páté místo. Mechanici budou ale mít co dělat, aby oba monoposty dali do soboty co nejvíc do pořádku.

Po konci uplynulé sezony se Lewis Hamilton stal rytířem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události