Premiéra snů hvězdy Arsenalu. Gólem po 90 vteřinách odstartovala otočku

První přípravný zápas v nové sezoně zvládl Arsenal vítězně. V divokém zápase vyhrál v kombinované sestavě na hřišti Norimberku 5:3. Do utkání zasáhly také tři nové posily včetně hvězdného Gabriela Jesuse, který si lepší první zápas v novém dresu asi nemohl přát. Během prvních 30 minut na hřišti vstřelil dva góly, čímž výrazně pomohl k otočce ve skóre.

Utkání pro Arsenal nezačalo vůbec dobře. Druholigový německý tým se góly ve 24. a 29. minutě dostal do dvoubrankového vedení, které udržel až do konce poločasu. V první polovině zápasu se v brance londýnského týmu představil Matt Turner, který do Arsenalu přestoupil z amerického týmu New England Revolution.

Do druhého poločasu udělal trenér Arteta řadu změn. Hned po přestávce poslal na hřiště čtyři nové hráče, mezi nimiž byla i nová akvizice z Manchesteru City Gabriel Jesus. Ten na sever Londýna přestoupil za více než miliardu korun. Brazilský útočník se uvedl opravdu parádně. Po pouhých 90 vteřinách na hřišti si narazil s Eddiem Nketiahem a střelou z úhlu na přední tyč prostřelil domácího brankáře. V 57. minutě se pak radoval znovu, ale branka byla nakonec připsána bránícímu hráči Schindlerovi jako vlastní. Tou dobou šel Arsenal už do vedení 3:2.

Druhého gólu v zápase se Jesus nakonec dočkal, když si naběhl do vápna na střílený centr krajana Martinelliho a tečoval míč za bezmocného Matheniu. Tím uzavřel skóre na konečných 5:3 pro Arsenal. Trenér Arteta měl pro něj po zápase pochopitelně jen slova chvály.