šipky

Šipkařská fantazie! Karel Sedláček porazil světovou dvojku Gerwyna Price

Šipkařská fantazie! Karel Sedláček porazil světovou dvojku Gerwyna Price
Zdroj: Profimedia

Husarský kousek se povedl českému šipkaři Karlu Sedláčkovi. Na Players Championship 19 porazil ve druhém kole světovou dvojku Gerwyna Price 6:4. Jeho cesta turnajem, kde startoval jako náhradník, jelikož není držitelem profesionální PDC karty, skončila nakonec mezi poslední šestnáctkou, když vypadl s Nizozemcem Nielsem Zonneveldem. Adamovi Gawlasovi se tolik nedařilo, jelikož prohrál už v prvním kole, kdy proti Darylu Gurneymu neuhrál ani jeden leg.

V prvním kole nastoupil Sedláček proti Skotovi Cameronu Menziesovi, kterému ve světovém žebříčku patří 91. místo. Český šipkař předvedl velmi dobrý výkon, když se jeho průměr na tři šipky vyšplhal jen lehce pod stobodovou hranici. Během zápasu, který vyhrál 6:3, naházel tři stoosmdesátky a ve čtyřech hrách zavřel nejpozději v pátém kole. Ve druhém zápase ale bylo potřeba stejnou hru minimálně zopakovat, jelikož jej nečekal nikdo menší než světová dvojka Gerwyn Price. 

Velšský šipkař se po prvním legu dostal do vedení. V tom druhém se oba hráči trápili na zavírání, ale nakonec byl úspěšnější Sedláček, když mu na výhru stačila i 21. šipka. Tento šťastný úspěch "Zlého Káju" povzbudil a vyhrál tři legy, ve kterých předvedl vynikající šipky – zavřel jednou ve čtvrtém a dvakrát v pátém kole. Price se ale nevzdával a stejným výkonem dokázal srovnat skóre, čímž bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Price měl navíc výhodu podání. 

Související obsah

​To ale Sedláčka nezastavilo. Podruhé v utkání zavřel leg ve čtvrtém kole a v poslední hře celý zápas uzavřel. Díky velmi překvapivé výhře 6:4 postoupil už do třetího kola, ve kterém se utkal s Ryanem Joycem. Začátek utkání se mu ale nepovedl podle představ. Anglický šipkař vyhrál první dva legy, když oba zavřel 17. šipkou.

Rodákovi z Červeného Kostelce se ale podařilo srovnat skóre na 2:2. Další dvě hry šly opět na stranu Joyce, který šel do vedení 4:2, a s postupem Sedláčka mezi nejlepších 16 to už vypadalo bledě. Nicméně Sedláčka sobotní turnaj zastihl ve skvělé formě. Čtyřmi vyhranými legy v řadě otočil na 6:4 a pokračuje dál. Na výhru mu nakonec stačil průměr 93,47 na tři šipky. 

Příští zápas byl už pro Sedláčka konečnou. Niels Zonneveld byl sice papírově hratelný soupeř, ale stejně jako český hráč předváděl na turnaji výborné výkony. To si přenesl i do čtvrtého kola, kdy v prvních pěti lezích čtyřikrát zavřel v pátém kole, čemuž nedokázal Sedláček konkurovat. Vytvořený náskok už Nizozemec nepustil a vyhrál 6:3.

Karel Sedláček a Petr Hrubec představili knihu Fenomén šipky ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události