Wimbledon zná vítězku ženské dvouhry. Po třísetové bitvě se raduje Rybakinová

Jelena Rybakinová se stala vítězkou letošního Wimbledonu. Zdroj: Profimedia.cz

Kazachstánská tenistka Jelena Rybakinová ve finále ženské dvouhry ve Wimbledonu porazila Tunisanku Ons Jabeurovou a stala se poprvé v kariéře grandslamovou vítězkou. Třiadvacetiletá rodačka z Moskvy, která před čtyřmi lety změnila občanství, přehrála soupeřku ve třech setech 3:6, 6:2 a 6:2.

Na ženské finále se lépe vyspala Jabeurová, která hned ve třetím gemu brejkla soupeřku a ujala se vedení 2:1. Ve zbytku setu si pak stále udržovala náskok a šla si suverénně pro zisk první sady. Za stavu 4:3 si navíc pomohla esem a při podání protivnice mohla set ukončit.

A to se Tunisance také povedlo. Rybakinová sice nejprve skvěle podala, následný return ale napálila do sítě. Poté předvedla ještě dvojchybu a pokazila forhendový úder, takže darovala protivnici výhodu tří setbolů. Hned první z nich Jabeurová zužitkovala a po nevynucené chybě Kazachstánky definitivně opanovala první set.

Rybakinová však nesložila zbraně a po velké bitvě urvala první dva gemy druhé sady. Jabeurová ale zabrala a snížila na 1:2. Pak však vyrobila velké množství nevynucených chyb a druhý set patřil Kazachstánce, jež ho opanovala výsledkem 6:2.

​Duel tak dospěl do třetí sady. Do té si přenesla lepší formu Rybakinová a okamžitě soupeřku brejkla. Navíc brejk potvrdila i vítězným podáním. Postupně si vypracovala vedení 4:2. A to přitom v šestém gemu setu prohrávala už 0:40. Za stavu 5:2 se Kazachstánka postavila na podání a hned vysekla eso. Poté však udělala dvojchybu a ještě dala Jabeurové šanci se nadechnout.

Nakonec ale zvítězila i ve třetí sadě 6:2 a stala se poprvé v kariéře grandslamovou vítězkou. Před čtyřmi lety přitom kvůli finančním potížím nuceně změnila občanství, aby se mohla věnovat tenisu i nadále na té nejvyšší úrovni. Teď se raduje z největšího úspěchu dosavadní kariéry.