Tenis

Alkohol, drogy i sklony k sebevraždě. Bouřlivák Kyrgios se musel hrabat ze dna

Alkohol, drogy i sklony k sebevraždě. Bouřlivák Kyrgios se musel hrabat ze dna
Zdroj: Profimedia

Tenisový bouřlivák Nick Kyrgios si v neděli zahraje své první grandslamové finále a v zápase proti Novaku Djokovičovi bude útočit na premiérový titul na turnajích velké čtyřky. Nechybělo přitom mnoho a australský hráč, jenž má řecké a malajsijské kořeny, se mohl věnovat basketbalu, který ho v mládí bavil víc. Rodiče ho nakonec přesvědčili, aby se soustředil na tenis. Cesta k úspěchu však byla trnitá. V životě kontroverzního tenisty nechyběl alkohol, drogy, sebepoškozování i sklony k sebevraždě.

Když vyrůstal v Canbeře, věnoval se kromě tenisu také basketbalu. Ten ho bavil víc, a proto mu dával přednost. Rodiče ho však přesvědčili, aby se zaměřil spíš na tenisovou kariéru. 

Postupně se vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů světa, který získal na okruhu ATP šest titulů. A svého času byl 13. tenistou světového žebříčku. Víc ale upoutal pozornost různými skandály. 

"Chci, aby si mě pamatovali jako někoho, kdo to dělá po svém," uvedl podle portálu Daily Mail. A tak se i prezentuje. Naposledy třeba pobouřil fanoušky ve Wimbledonu, kde porušil přísný dress code a oblékl si k bílému oblečení červenou kšiltovku. 

Související obsah

​Málokdo ale ví, že za sebou má krušné období. Jako velký talent totiž dlouho nenaplňoval očekávání a všichni se ptali, proč víc netrénuje nebo proč se mu nedaří na grandslamech. Před třemi lety ho okolní vlivy dostaly do takového psychického stavu, že dokonce uvažoval o sebevraždě. 

"Většina by předpokládala, že jsem na tom psychicky dobře nebo si užívám života... Přitom to bylo jedno z mých nejtemnějších období," přiznal. Dokonce uvedl, že se odhodlal i k sebepoškozování. 

"Měl jsem sebevražedné myšlenky. Byl jsem osamělý, negativní, v depresi, užíval jsem alkohol, drogy, odstrčil jsem rodinu a přátele. Cítil jsem se, jako bych nemohl mluvit a nikomu věřit. Bylo to důsledkem toho, že jsem se neotvíral a odmítal se opřít o své milované," popsal špatné období, jímž si prošel.

Související obsah

​Nakonec se však odrazil ze dna a v současné době má mysl nastavenou úplně jinak. "S hrdostí mohu říci, že jsem se úplně změnil. Mám na všechno úplně jiný pohled. Ani jeden okamžik neberu jako samozřejmost. Chci, abych mohl naplno využít svůj potenciál a usmívat se. Tenhle život je krásný," řekl, jak moc velký obrat v jeho životě nastal.

Teď se chystá na své první grandslamové finále mezi dospělými a chce uspět. V cestě však stojí 20násobný šampion Novak Djokovič. O vítězi Wimbledonu se rozhodne v neděli. 

​Takhle vypadají prostory tenisového Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události