Hokej

Unikne ruským úřadům? Kaprizov se snaží utéct do USA. Nemá ale víza

Unikne ruským úřadům? Kaprizov se snaží utéct do USA. Nemá ale víza
Kirill Kaprizov v dresu Minnesoty | Zdroj: Profimedia

Kauza okolo ruského hokejového útočníka Kirilla Kaprizova má pokračování. Hvězdný hráč Minnesoty byl ve své domovině obviněn z falšování vojenského průkazu a začala se o něj zajímat ruská policie. Podle prvotních zpráv utekl do Spojených států, zástupci Wild poté řekli, že je na dovolené doma v Rusku a má se dobře. Nad jeho osudem ale stále visí otazník. Nedávno se totiž pokusil hned dvakrát dostat zpět do zámoří, nemá ale pracovní víza, a tak zatím čeká v Evropě, co se bude dít dál.

Začalo to ruským brankářem Fedotovem, jenž podepsal kontrakt s Philadelphií. Ruská policie ho obvinila z toho, že se vyhýbá vojenské službě. Následně byl zadržen a poslán na základnu v Severním ledovém oceánu. 

O něco později se do hledáčku ruských úřadů dostal i forvard Minnesoty Kirill Kaprizov, který si měl v roce 2017 ještě jako hráč Ufy zakoupit falešný vojenský průkaz. Podle prvních zdrojů rodák z Novokuzněcku utekl do USA, zástupci Wild pak ale uvedli, že je v pořádku a stále doma v Rusku. 

To ale teď chtěl změnit a uprchnout do zámoří. Pokusil se o to přes Dubaj, protože ale nemá platná pracovní víza, do Států se mu dostat nepovedlo. Podle zákulisních informací to zkusil i přes Karibik, ani touto cestou však neuspěl.

Loni mohl hrát díky výjimce, jež byla několika Evropanům udělena, letos prozatím na nic takového spoléhat nemůže. "Nemohl se dostat do USA, možná proto, že v současné době nemá pracovní vízum, přestože loni v září podepsal pětiletou smlouvu," přiblížil novinář The Athletic Michael Russo podle Fox News situaci.

Související obsah

Ke komplikaci se svým hvězdným svěřencem se vyjádřil i trenér Wild Dean Evanson. "Je to děsivé pro nás všechny, ale doufáme, že se to všechno vyřeší správně," zadoufal. Kaprizov tak teď neví, co bude. O jeho budoucnosti se nejspíš rozhodne v nejbližší době.

Takhle řádil Kaprizov v uplynulé sezoně v zápase proti Bostonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události