Neuvěřitelný zvrat. Tenistka prohrála zápas, ve kterém vedla 6:0 a 5:0

Tenistka Julija Hatoukaová | Zdroj: Profimedia

Tak to se jen tak nevidí. Běloruská tenistka Julija Hatoukaová vedla v prvním kole kvalifikace na turnaj v Budapešti nad Španělkou Marinou Bassolsovou 6:0, 5:0 a 30:0. Přesto však nedokázala utkání vyhrát, když nevyužila dva mečboly. Nečekaná zápletka přišla i ve třetím setu, ale Bassolsová se radovala z parádní otočky ve skóre, když zvítězila 0:6, 7:5 a 6:4.

Na ženském tenisovém okruhu WTA není o nečekané zvraty a zápletky v utkáních nouze, přesto některé duely dokážou překvapit i ty nejvěrnější fanoušky bílého sportu. Jeden z nich se odehrál v kvalifikaci na turnaj v Budapešti. V něm se utkala Běloruska Hatoukaová se Španělkou Bassolsovou, která byla papírově lehkou favoritkou, ale dal se předpokládat vyrovnaný zápas.

Běloruska, které patří ve světovém žebříčku 211. místo, za to ale pořádně vzala hned od začátku. V prvním setu prohrála pouze devět výměn, když soupeřce nedovolila vítězně zakončit ani jeden gem. Uštědřila jí tak nepopulárního kanára. V podobném duchu se vyvíjela i druhá sada. Hatoukaová se dostala do vedení 5:0, a byla tak pouhou jednu hru od postupu do finále kvalifikace.

​V ní vedla už 30:0 na podání soupeřky, ale ta se nevzdala. Čtyřmi míči v řadě hru otočila. A jak v tu chvíli vypadalo, získala tím alespoň čestný úspěch. Jenže Bassolsová už neměla co ztratit, a tak mohla hrát uvolněně. Na podání soupeřky vybojovala i další gem, ale o hru později se Běloruska dostala k prvním dvěma mečbolům, ty však nedokázala využít. Další šanci na ukončení zápasu měla v deváté hře na vlastním podání, ale ani tentokrát nebyla úspěšná. Španělka nakonec dokázala celý set otočit sedmi vyhranými gemy v řadě, a o vítězce tak musel rozhodnout třetí set.

V něm byla Bassolsová na koni. Rychle se dostala do vedení 4:1 se dvěma brejky, a tak nic nenasvědčovalo tomu, že se Hatoukaová dokáže ze svého zkratu vzpamatovat. Zápletka ale nakonec přišla. Běloruska srovnala na 4:4 a bylo zaděláno na drama. Místo napínavé koncovky však přišel rychlý konec. Španělka vyhrála další dvě hry, díky čemuž nakonec dokonala obdivuhodnou otočku, a zvítězila 0:6, 7:5 a 6:4. O postup do hlavní části části turnaje se utká s domácí Fanny Stolárovou.