Tenis

Nenávist vystřídalo přátelství. Dvě horké hlavy se utkají ve finále Wimbledonu

Nenávist vystřídalo přátelství. Dvě horké hlavy se utkají ve finále Wimbledonu
Nick Kyrgios a Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia

Pikantní zápas bude k vidění od nedělních 15 hodin v All England Clubu. Ve finále Wimbledonu se utkají dva horkokrevní tenisté Novak Djokovič a Nick Kyrgios, kteří měli v minulosti na kurtu i mimo něj hned několik rozepří. Letos v lednu se ale sblížili, když se Australan bývalé světové jedničky zastal, protože jí bylo zakázáno startovat na Australian Open kvůli tomu, že není očkovaná. Od té doby se jejich vztah výrazně zlepšil.

Mezi Novakem Djokovičem a Nickem Kyrgiosem se bude jednat o třetí vzájemný zápas. Možná vás překvapí, že ve dvou předchozích případech se radoval australský raubíř, který navíc neztratil ani set. Jedná se ale o pět let stará utkání, která byla odehraná na tvrdém povrchu v Acapulcu a Indian Wells. Wimbledon, kde Djokovič už 27 zápasů v řadě neprohrál a v němž útočí na čtvrtý titul, je ale jiná káva. 

Djokovič a Kyrgios se ale v minulosti příliš nemuseli. Když srbský tenista před pěti lety ve finále turnaje v Dauhá proti Andymu Murraymu vzteky rozmlátil raketu, byl mu udělen trestný fiftýn. To se ale Kyrgiosovi zdálo málo a na sociálních sítích vyjádřil své stanovisko. "Kdybych tohle udělal já, vyloučí mě do roku 2025," upozorňoval na dvojí metr, který ATP vůči tenistům údajně uplatňuje. Tou dobou měl australský bouřlivák odpykaný osmitýdenní zákaz činnosti za ostudně vypuštěný zápas v Šanghaji.

Související obsah

​Nebylo to poprvé, kdy se Kyrgios odvolával na Djokoviče. Když o rok dříve dostal na Australian Open napomenutí, že na sběrače míčků křičel "ručník", prohlásil po zápase, že by to byl hrozný cirkus, kdyby strčil do rozhodčího jako Djokovič o pár týdnů dříve. 

Nehezká slova si Djokovič s Kyrgiosem vyměnili i na začátku letošního roku, kdy Kyrgios před Australian Open svého srbského soka zkritizoval. "Vůbec nezáleží na tom, kolik grandslamů vyhraje, pro mě nikdy nebude nejlepším hráčem historie. Jednoduše proto, protože jsem s ním dvakrát hrál. Je mi líto, ale pokud ani mě nedokážeš porazit, nejsi nejlepším hráčem historie," nebral si sveřepý Australan servítky. Djokovičova reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

"Respektuji každého hráče na okruhu, protože každý má právo vybrat si způsob, jakým se chce prezentovat a co chce dělat. Jako tenisty si ho vážím. Ale upřímně, mimo kurt můj respekt nemá. Omlouvám se, ale víc se už k tomu nebudu vyjadřovat," řekl tehdy Djokovič. 

Související obsah

Právě před Australian Open se ale mezi oběma hráči cosi změnilo. K lepšímu. Kyrgios byl jeden z mála, který se Djokoviče zastal, když mu bylo zakázáno startovat na Australian Open a byl umístěn do detenčního hotelu. "Je to něco, čeho si opravdu vážím, takže ho za to respektuji," prohlásil Djokovič. Od té doby si vyměňují přátelské zprávy na sociálních sítích. "Určitě teď máme trochu bromance, což je zvláštní," řekl Kyrgios. "Bromance" je anglický výraz pro blízký vztah mezi dvěma muži, který ale nemá sexuální podtext. Na tato slova následně reagoval i Djokovič: "Nevím, jestli to mohu nazvat bromance, ale rozhodně máme lepší vztah, než jaký byl před letošním lednem."

Když dojde na lámání raket! Djokovič s Kyrgiosem neudrželi nervy:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události