Hokej

Konec Kubalíka v Chicagu? Tým mu nedá nabídku, Čech vyzkouší trh

Konec Kubalíka v Chicagu? Tým mu nedá nabídku, Čech vyzkouší trh
Dominik Kubalík a Dylan Strome Zdroj: Profimedia.cz

Obrovský výprodej v Chicagu pokračuje. V neděli se týmoví novináři shodli na tom, že Blackhawks neprodlouží dvojici důležitých útočníků včetně Čecha Dominika Kubalíka. Ten se tak ve středu vrhne na trh s volnými hráči, kde může jednat se všemi týmy napříč celou ligou. Stejný osud čeká také Dylana Stromea.

To, co se děje aktuálně v Chicagu, nechápe asi vůbec nikdo. V draftovém dni se Blackhawks zbavili kanonýra Alexe DeBrincata a mladého centra Kirbyho Dacha. Nyní se s týmem s největší pravděpodobností rozloučí útočníci Dominik Kubalík a Dylan Strome. 

Podle Marka Lazeruse, který se věnuje dění právě v týmu Blackhawks, neplánuje vedení prodloužit smlouvy s dvojicí zmiňovaných hráčů. Oba měli být chránění volní hráči, ale po nepředložení kvalifikační nabídky se stanou nechráněnými volnými hráči.

Související obsah

Scott Powers z webu The Athletic poté dodal, že kvalifikační nabídku na prodloužení smlouvy obdrží pouze Caleb Jones a Philipp Kurashev. U Dominika Kubalíka se není čemu divit, o jeho odchodu se po nepovedené sezoně mluvilo delší dobu. 

Naopak Dylan Strome zažil druhou nejlepší sezonu v kariéře, takže jeho odchod se moc nečekal. Je ovšem zřejmé, že se Chicago snaží výrazně přebudovat kádr. Na letošním draftu Blackhawks draftovali hned tři hráče v prvním kole. 

Takto vypadal poslední gól Dominika Kubalíka v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události