MMA

Šampion Procházka se rozhodl. Prozradil, s kým chce bojovat příště

Šampion Procházka se rozhodl. Prozradil, s kým chce bojovat příště
Zápasník Jiří Procházka Zdroj: profimedia.cz

Jiří Procházka prolomil mlčení a promluvil o dalším soupeři. V krátkém videu oznámil, že při obhajobě titulu polotěžké váhy se chce znovu střetnout s Gloverem Teixeirou, kterého porazil na UFC 275 v Singapuru.

O soupeře nemá Procházka nouzi O jeho skalp se hlásí Magomed Ankalajev, Anthony Smith a také polský ranař Jan Blachowicz, který mluví o největším zápase v evropské historii. Jenže vzpomínky na poslední výkon českému samurajovi nedávají spát a rozhodl se světu ukázat, že je pásu hoden.

V krátkém videu oznámil, že se chce znovu utkat se 42letým Brazilcem, kterého o pás připravil. "Ahoj všichni, přeji vám hezký den. Já jsem udělal rozhodnutí pro můj příští zápas a příště chci zápasit s Gloverem Teixeirou. Ne proto, že by to byl další velký zápas, ale jen z jednoho jediného důvodu – můj výkon v prvním zápase byl hrozný. Ukážu vám, proč jsem šampion. Jasně, čistě a rozhodně. A také si myslím, že si to Glover zaslouží," vyjádřil se Jiří Procházka.

Procházkův triumf v zápase, o kterém mnozí mluví jako o nejlepším titulovém zápase v historii polotěžké váhy, pořádně rozhýbal scénu MMA. V největším duelu kariéry dělila českého samuraje od prohry na body půlminuta, když náhle dokázal do té doby na zemi neporaženého Teixeiru utáhnout na škrcení. Procházka, jehož životní cestou je stát se dominantním zápasníkem, po těsném vítězství nešetřil sebekritikou:  

Související obsah

​"Slibuji, že do dalšího zápasu budu jiný zápasník. Nebyl to z mé strany vůbec dobrý výkon. Z mé strany to byl příšerný zápas a výkon, přežil jsem několik okamžiků. Mým životním postojem je být dominantní lovec, ne přeživší. To se ukáže v dalším zápase."

UFC žebříčky (14.6.22) - Jiří Procházka po zisku titulu pronikl do žebříčku P4P Zdroj: koláž TN.cz/UFC

Procházka by chtěl zápasit ještě do konce roku. ​Uvidí se, jestli UFC vyhoví prosbě šampiona. Sám Teixeira si o odvetu několikrát řekl, ale Dana White za potenciální soupeře označil také zmíněného Jana Blachowicze či vítěze nadcházejícího duelu Ankalajev vs. Smith.

Procházkův výkon ve Třetím poločase rozebral expert a komentátor bojových sportů Michal Petrgál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události