šipky

Smůla pro Karla Sedláčka. Jeho průměry nad sto stačily jen na třetí kolo

Smůla pro Karla Sedláčka. Jeho průměry nad sto stačily jen na třetí kolo
Karel Sedláček Zdroj: Profimedia

Šipkařské Players Championship mělo na programu už svou jednadvacátou zastávku. A zúčastnili se jí i dva čeští hráči – Karel Sedláček a Adam Gawlas. Prvně jmenovaný hrál výborné šipky a pokaždé měl průměr přes sto bodů na tři šipky. Přesto to stačilo pouze na třetí kolo, kde padl s Cameronem Menziesem 4:6. Gawlas vypadl hned v prvním kole s Peterem Hudsonem v poměru 2:6.

V prvním kole čekal na Sedláčka Skot John Henderson. Český šipkař sice neměl ideální vstup do zápasu a rychle prohrával 1:3, ale následně uhrál tři legy v řadě a dostal se do vedení 4:3. Henderson ovšem otočil na 5:4 a byl blízko postupu. Jenže Sedláček v desátém legu dokázal zavřít jedenáctou šipkou. V rozhodujícím legu zavřel v pátém kole. Ačkoliv měl Henderson průměr 102,89, tak z postupu se po výsledku 6:5 radoval Sedláček. Jeho průměr byl 100,91.

O kolo později nastoupil český šipkař proti Angličanovi Lee Evansovi. Zpočátku si oba drželi podání, ale od stavu 2:2 se Sedláček utrhl a dostal se do vedení 5:2. V šestém legu dokonce zavřel 161. Poté sice jednou o podání přišel, ale nakonec postoupil po výhře 6:4. Jeho průměr byl dokonce 108,13.

Související obsah

​Třetí kolo bylo bohužel pro Zlého Káju konečnou. V něm se střetl se Skotem Cameronem Menziesem. Český šipkař sice vedl 2:0, ale skotský borec otočil na 3:2. Oba hráči hráli vysoké náhozy a průměry měli nad sto bodů. V posledním legu měl Menzies průměr dokonce přes 136 a českého soupeře po výsledku 6:4 vyřadil. Sedláčkův průměr byl v tomto zápase 101,73, skotského šipkaře ale ještě o tři body vyšší.

Naopak vůbec se nedařilo Adamu Gawlasovi, jenž se v prvním kole utkal s Angličanem Peterem Hudsonem. Na něj ztrácel v podstatě od začátku. Ačkoliv vedl 1:0, následně prohrál pět legů v řadě a nakonec prohrál 2:6 s průměrem 77,34.

Nedávno proběhlo také neoficiální šipkařské mistrovství světa, které ovládli Australané:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události