Tenis

Změna v realizačním týmu Karolíny Plíškové. Česká jednička propustila kouče

Změna v realizačním týmu Karolíny Plíškové. Česká jednička propustila kouče
Karolína Plíšková a Sascha Bajin | Zdroj: Profimedia

Spojení Karolína Plíšková a Sascha Bajin už neplatí. Česká tenisová jednička propustila po 20 měsících svého trenéra, se kterým v roce 2021 dosáhla až na wimbledonské finále. Letošní ročník v All England Clubu byl ale jejich posledním společným turnajem.

Německý trenér Bajin převzal Karolínu Plíškovou v listopadu roku 2020. V tu dobu byla česká tenistka na šestém místě světa. Vzápětí sice na jeden týden vypadla ze světové desítky, ale další spolupráce už přinesla úspěchy. Plíšková se probojovala v roce 2021 do finále v Římě, Wimbledonu a v Montrealu. I díky tomu se dostala na třetí místo žebříčku WTA.

"Se Saschou jsme na začátku vyzkoušeli novu filozofii tenisu. Snažili jsme se do mé hry přidat několik nových prvků a vím, že to celé zafungovalo velmi dobře. Celkově to bylo skvělých 20 měsíců s několika vzestupy a pády. Nejpamátnějším okamžikem naší společné cesty pak byla chvíle, kdy jsem si po pěti letech zase zahrála grandslamové finále. Sascha mě hodně naučil a chci mu poděkovat za všechny ty měsíce dřiny, podpory a obětavosti," okomentovala Plíšková konec spolupráce.

Na začátku sezony měla Plíšková smůlu, když si zlomila pravé předloktí a musela tak vynechat Australian Open. Zpět na kurty se vrátila až v březnu, ale výsledky nebyly optimální. Patnáctá hráčka světa se tak rozhodla pro změnu. "Rozhodli jsme se udělat změnu, další nový impuls. Cítili jsme, že má hra už se výrazně neposouvá. Bohužel, všechno má své limity a všechno jednou končí," řekla rodačka z Loun.

Související obsah

​"Bylo mi velkou ctí a potěšením pracovat s Kájou. Je mi líto, že jsem jí nemohl pomoci více, ale jsem velmi vděčný za to, že jsem ji mohl připravovat a poznat ji také o něco více jako člověka. V její profesi i v životě jí přeji jen to nejlepší," dodal ke konci Sascha Bajin.

Mimo Bajina končí také kondiční trenér Marino Bašič. Místo něj nastoupí Brit Jez Green, jenž v minulosti připravoval například Andyho Murrayho, Tomáše Berdycha, Alexandra Zvereva nebo Dominica Thiema.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události