Tenis

Myslím, že tenis nepotřebuji. Federer uvažuje nad životem po kariéře

Myslím, že tenis nepotřebuji. Federer uvažuje nad životem po kariéře
Roger Federer | Zdroj: Profimedia

Už rok nenastoupil na tenisovém kurtu. Švýcarský elegán Roger Federer se naposledy představil loni na Wimbledonu, ale letos ho kvůli zdravotním problémům musel vynechat. A začíná přemýšlet o tom, jaký bude jeho život po kariéře.

Konec dvacetinásobného grandslamového šampiona se zřejmě blíží. I když Roger Federer slibuje, že se na kurty ještě vrátí. Letos by se měl objevit na Laver Cupu a následně také na turnaji ve své rodné Basileji. Jak to bude dál, zatím není jisté. Vše bude záležet na jeho zdravotním stavu.

Kvůli zranění kolena se Federer už rok neobjevil na tenisových kurtech a poprvé od roku 1997 vypadl ze světového žebříčku. V rozhovoru pro nizozemský web Algemeen Dagblad řekl, že bude připraven s tenisem přestat, až přijde čas.

"Miluji vítězství, ale pokud už mi výhry nebudou dělat radost a nebudu dostatečně soutěživý, přestanu. Myslím, že tenis nepotřebuji. Mám radost z maličkostí, jako třeba když moji synové něco udělají správně nebo když dcery přijdou domů s dobrou známkou," popsal čtyřicetiletý tenista.

Související obsah

​"Tenis je mou součástí, ale určitě to není celá má identita. Chci být a chci zůstat úspěšný. Chci vložit spoustu energie do podnikání. Vím, že profesionální kariéra nemůže trvat věčně. A to je naprosto v pořádku," pokračoval jeden z nejlepších tenistů historie.

Švýcarská superstar přiznala, že bylo zvláštní sledovat letošní turnaj v All England Clubu z pozice diváka. Na druhou stranu si mohl užívat daleko více svobody. "Bylo zvláštní být tu jako divák nebo turnaj sledovat v televizi. Vždyť jsem tu byl pokaždé od roku 1998," popsal osminásobný wimbledonský vítěz.

"Na druhou stranu bylo příjemné zažít trochu klidu. Byl jsem na cestách až příliš dlouho. Jsem rád, že jsem mohl být častěji pouze na jednom místě. Což jsem teda byl i v době koronaviru. Tenisový kalendář byl vždycky hodně nabitý, zvlášť když jsme museli organizovat i akce pro děti," pokračoval Federer.

Související obsah

​"Je fajn si od toho trochu odpočinout. I když dětem se stýská po cestování. Mohu ale říct, že jsem nyní šťastný. Samozřejmě mi také chybí cestování a sport, ale život doma je také dobrý," usmíval se oblíbený tenista.

Federer by se měl vrátit na kurty v září při Laver Cupu a představit by se měl i o měsíc později na domácím turnaji v Basileji. Jak to bude dál, to je zatím ve hvězdách.

V loňském roce oslavil Federer jubilejní 40. narozeniny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události