MMA

Porušil jsi kodex samuraje, stěžuje si odstrčený Blachowicz na Procházku

Porušil jsi kodex samuraje, stěžuje si odstrčený Blachowicz na Procházku
Zdroj: TN.cz

Rozhodnutí MMA bijce Jiřího Procházky o příštím soupeři rozvířilo vody. Krátce poté, co nový šampion polotěžké váhy UFC vyslovil přání o druhém střetnutí s Gloverem Teixeirou, se ozval Jan Blachowicz, který byl považován za příštího vyzyvatele. "Porušil jsi kodex samuraje," vzkazuje ukřivděný Polák.

Na Jiřího Procházku si brousí zuby hned několik fighterů z vrcholu UFC žebříčku polotěžké váhy. Za nejpravděpodobnějšího vyzyvatele byl považován bývalý šampion a aktuální dvojka Jan Blachowicz, který možné střetnutí nazval největším zápasem v evropské historii. Šéf organizace Dana White za potenciálního soupeře pro českého samuraje označil i vítěze nadcházejícího duelu mezi čtyřkou a pětkou Magomedem Ankalajevem a Anthonym Smithem. V pondělí ale Procházka prolomil mlčení a řekl si o druhý zápas s Gloverem Teixeirou, kterého na UFC 275 o titul připravil.

Blachowicz, kterému se tak vzdálila šance znovu usednout na trůn, se rychle ozval a znevážil Procházkovy zásady. "'Jan je pro mě největší výzva,' – tvoje slova. Respektuji tě, šampione, ale nedostál jsi samurajskému kodexu," reagoval polský ranař na sociálních sítích.

Není divu, že se polský ranař ozval. Nicméně Procházka, jehož ultimátním cílem je stát se dokonalým zápasníkem, své rozhodnutí založil právě na svých zásadách: "Ne proto, že by to byl další velký zápas, ale jen z jednoho jediného důvodu – můj výkon v prvním zápase byl hrozný. Ukážu vám, proč jsem šampion. Jasně, čistě a rozhodně. A také si myslím, že si to Glover zaslouží." O své mentalitě samuraje Procházka otevřeně promluvil v dokumentu Cesta bojovníka, který můžete zhlédnout na Voyo.

A své rozhodnutí vysvětlil i Blachowiczovi. "S Gloverem je to otázka cti a povinnost předvést čistý boj. Je to víc než výzva," odpověděl český šampion na Polákův tweet.

​​Pro připomenutí – Procházka jako první v historii dokázal Glovera Teixeiru porazit jeho vlastní zbraní. Ale nasazenému škrcení třicet sekund před koncem pátého kola předcházela tvrdá bitva, ve které Brazilec odolával pověstným "BJPéčkům", a Procházka u bodových prohrával. Vysněný titul sice v zápase, který řada označuje za nejlepší titulový duel v UFC, nakonec získal, ale s výkonem sám spokojený není. 

Související obsah

Jan Blachowicz překvapil a ukázal, jak umí česky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události