MMA

Glover Teixeira konečně promluvil. Proč Procházkovi tak rychle odklepal?

Glover Teixeira konečně promluvil. Proč Procházkovi tak rychle odklepal?
Jiří Procházka s Gloverem Teixeirou Zdroj: Profimedia

Brazilský MMA zápasník Glover Teixeira byl pouhých 28 vteřin od toho, aby obhájil titul šampiona polotěžké váhy v UFC. Pak ale Jiří Procházka zápas definitivně rozhodl, když svého soupeře uškrtil na zemi. Zkušený Jihoameričan nyní přiznal, proč zápas odklepal, i když Procházkovo škrcení nebylo dokonalé, jelikož si nohama nechytl háčky. Podivovala se nad tím i řada fanoušků na sociálních sítích.

"Viděl jsem reakce, které se podivovaly nad tím, že jsem odklepal, když to prý Procházka chytil jen rukama, ale neměl zaseklé háčky nohama. Prý proč jsem jako klepal? Neměl jsem totiž žádnou cestu, jak bych mohl uniknout. Byl jsem sakra zoufalý. Však jsem po odklepání zůstal nějakou dobu na zemi, protože už jsem měl černo před očima. Kdybych neodklepal, tak bych usnul. Už jsem k tomu měl dost nakročeno. To, že bych neklepl, by na výsledku vůbec nic nezměnilo," přiznal zkušený brazilský bojovník, který tímto způsobem prohrál vůbec poprvé v kariéře. 

Teixeiru přitom od výhry dělilo pouhých 28 vteřin. Pokud by zápas dospěl do rozhodnutí na body, stal by se vítězem a obhájil by tak pás šampiona polotěžké váhy. "Na zemi jsem dominoval. Byly dokonce chvíle, kdy jsem dominoval i v postoji. Sice jsem se párkrát dostal pod něj, ale dobře jsem se bránil. Na zemi jsem dominoval, ale nakonec jsem to byl já, kdo se nechal chytit a klepal. Tak to prostě občas je. Vidíte zápasy, kdy jeden vyhrává v postoji a pak přijde bomba a je konec," vysvětlil brazilský bijec. 

Související obsah

Do budoucna ale zkušený Brazilec rozhodně nic nevzdává a už teď se mluví o tom, že odveta s Procházkou je jen otázkou času. "Musím pořádně zahojit tělo a pomlácenou hlavu. Pak se začnu připravovat na další souboj. Půjdu si pro ten titul a půjdu si pro odvetu. Uvidíme, co bude. Je však jedno, co se stane. Už tak jsem za celou tu cestu vděčný a šťastný," vzkázal Teixeira svým fanouškům. 

Jiří Procházka oslavil velký úspěch s fanoušky na náměstí v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události