Další sporty

Ohavné! Zlodějka ukradla batoh českému paralympikovi. Nevšimla si ale kamery

Hyenismus některých lidí nezná mezí. Své by o tom mohl vyprávět český paralympionik Radek Procházka, kterému neznámá žena za bílého dne z vozíku v garáži ukradla batoh se zdravotními pomůckami. Pachatelka byla naštěstí zakrátko dopadena a zavazadlo s bizarním odůvodněním vrátila.

Dvanáctinásobný vítěz české ligy v boccii a medailista ze dvou letních paralympijských her (stříbro v párech 2012, bronz v párech 2008) se zrovna vrátil domů ze Světového poháru v Portugalsku, kde skončil devátý. Už tam zažil nepříjemné chvíle, když mu letecká společnost ztratila kufr se sportovním vybavením i zdravotnickými pomůckami a dodala ho až po turnaji. K tomu se mu porouchal elektrický vozík, při cestě zpátky mu aerolinky zrušily let a z Frankfurtu se vracel autem. Nepříjemnosti pokračovaly i po příjezdu domů.

V den návratu mu přímo z garáže ukradla cestovní batoh s logem paralympijského týmu neznámá žena s blonďatými vlasy. Ta chvíli přešlapovala u Procházkova zaparkovaného auta, předstírajíc zavazování tkaniček počkala, než projde kolemjdoucí a poté si nasadila batoh na záda a odešla.

Související obsah

​"Po všech negativech, které jsem měl na závodech v Portugalsku, jsem myslel, že už budu mít klid. Přepočítal jsem se. Gratuluji paní k titulu největší hyeny mého dne, když mi ukradla paralympijský batoh z vozíku u mého domu... Je doba vážně tak zlá, že se budeme okrádat... Je mi zle," napsal Procházka krátce po krádeži na sociálních sítích.

Útěk neznámé pachatelky ale neměl dlouhého trvání. Procházkova manželka šla ženu hledat a podařilo se. "Našla ji s nějakým pánem a konfrontovala ji s tím, že je ten batoh můj. Paní tvrdila, že je její," sdělil Procházka redakci TN.cz. Poté, co žena zjistila, že je její čin natočen na bezpečnostní kameru, zavazadlo vrátila, a to s bizarní výmluvou.

"Paní manželce batoh bez omluvy vrátila s tím, že v něm chtěla přenášet kočku," pokračoval Procházka. Kočka uvnitř samozřejmě nebyla, místo toho v něm žena nesla láhev alkoholu a brambůrky. Původní obsah českého paralympionika, zdravotnické pomůcky, se nenašel. Vzhledem k navrácení věci se Procházkovi rozhodli nevolat policii.

Český paralympionik Radek Procházka | Zdroj: se svolením Radka Procházky, facebook Radek Procházka

​​Snad už si Procházka všechnu smůlu vybral a bude se moci dál v klidu soustředit na sportovní výkony. Mistra Evropy z roku 2009 v prosinci čeká mistrovství světa v Brazílii. "Mezi tím máme ligu, soustředění a další závody, ale nejdůležitější závody budou právě v prosinci," vysvětlila česká jednička v boccii.

Co je boccia? Sport s kořeny v Antice je podobný francouzskému pétanqueu či curlingu a je určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Hráči v párech, v jednočlenných či tříčlenných družstvech se snaží dostat kožené míčky co nejblíže k bílému míčku tzv. Jacku. Vítězí ten, kdo k Jacku dostane více svých míčků. Více se můžete dočíst na stránce Radka Procházky zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události