Fotbal

Šok v pořadu Na lovu. Znáte tohle fotbalové pravidlo?

Šok v pořadu Na lovu. Znáte tohle fotbalové pravidlo?
Zdroj: TV Nova

Fotbal není složitá hra, ale jedno pravidlo pořádně zatopilo soutěžící i moderátorovi v britské verzi oblíbeného kvízového pořadu Na lovu. Jak byste odpověděli vy?

Otázka zněla následovně: "Pokud ve fotbale z přímého volného kopu vstřelíte míč do vlastní sítě, co dostane soupeřův tým?" Soutěžící měla na výběr: A) gól, B) nepřímý volný kop, C) rohový kop.

Moderátor Bradley Walsh, který shodou okolností hrál za rezervu Brentfordu, se nestačil divit, když mladá dáma se slovy, že fotbal vůbec nesleduje, náhodně označila možnost C, tedy rohový kop. O pár vteřin později zůstal Walsh stát s otevřenou pusou dokořán, když se zeleně rozsvítila právě zvolená možnost.

Skutečně. Na 113. straně certifikovaných pravidel od Rady Mezinárodní fotbalové asociace (IFAB) se píše: "Pokud přímý nebo nepřímý volný kop směřuje do sítě vlastního týmu, je nařízen rohový kop."

Související obsah

​Byť se otázkou nastíněná situace zdá bizarní, skutečně se stala. V roce 2019 si vlastňák z přímého volného kopu vstřelil hráč XSKT Cần Thơ ve vietnamském poháru. Na nepovedený kop se můžete podívat níže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události