Další sporty

Tour de France přerušili demonstranti. Pogačar těsně udržel žlutý trikot

Tour de France přerušili demonstranti. Pogačar těsně udržel žlutý trikot
Demonstranti přerušili etapu Tour de France Zdroj: Profimedia

Letošní Tour de France má za sebou už desátou etapu, která se ovšem neobešla bez komplikací. Čtyřicet kilometrů před cílem byla přerušena demonstranty, kteří si sedli doprostřed trati a závodníci kolem nich nemohli projet. Etapu nakonec v těsném finiši vyhrál Magnus Cort Nielsen. Žlutý trikot o pár sekund těsně udržel Tadej Pogačar.

Nepříjemné okamžiky si prožili závodníci při desáté etapě Tour de France. Necelých čtyřicet kilometrů před koncem se posadili doprostřed trati demonstranti protestující proti změnám klimatu. Alberto Bettiol, který byl v úniku, je sice dokázal objet, ale následně byl pořadateli závodu zastaven.

Stejně tak dopadla pronásledující skupina i peloton. Demonstranti uprostřed silnice dokonce odpálili dýmovnici a řetězem kolem krku se k sobě přivázali. Nakonec byli z trati odstraněni a závod tak mohl pokračovat.

V úniku jedoucí Bettiol byl pronásledující skupinou nakonec dojet a závěr sliboval zajímavý finiš. V posledním stoupání měl nejvíce sil Luis León Sánchez, který pláchl zbytku pole a dojel si pro pět bodů do vrchařské soutěže. Poté byl však dostihnut.

Související obsah

​Závěr byl neuvěřitelně vyrovnaný a nakonec rozhodovaly centimetry. Ve finiši nakonec kolo do cíle jako první strčil Magnus Cort Nielsen, který jen tak tak přetlačil Nicka Schultze.

Vítěz desáté etapy tak byl znám, jenže stále se nevědělo, kdo příště vyjede ve žlutém trikotu. Tadej Pogačar byl v hlavním pelotonu, který byl vzdálen o více než devět minut za vedoucí skupinou. Nakonec ho ale o jedenáct sekund před Lennardem Kämnou udržel.

Konečné pořadí 10. etapy:

1. Magnus Cort (DEN) EF Education-EasyPost – 3:18:50 hod
2. Nicholas Schultz (AUS) Team BikeExchange – Jayco stejný čas
3. Luis León Sánchez (ESP) Bahrain – Victorious +7 s

Na letošní Tour de France nestartuje Julilen Alaphippe, který měl děsivou nehodu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události