Další sporty

Satoranský se rozloučil s NBA: Byl to splněný sen. Díky, dal soutěži sbohem

Satoranský se rozloučil s NBA: Byl to splněný sen. Díky, dal soutěži sbohem
Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Zdroj: Profimedia

Český basketbalista Tomáš Satoranský se po šesti letech rozloučil s NBA a vrací se do Evropy, kde bude hájit barvy Barcelony. Zámořské soutěži, ve které si zahrál za čtyři týmy, teď poděkoval. Za to, že mohl být její součástí, i za to, že si mohl splnit sen.

Washington, Chicago, San Antonio a New Orleans. Těmito týmy prošel Satoranský během šestiletého působení v nejslavnější basketbalové soutěži světa. Teď se však domluvil na angažmá s Barcelonou, odkud kdysi do zámoří odcházel. 

V NBA toho třicetiletý reprezentační rozehrávač za šest sezon zažil hodně, a proto se nezapomněl se soutěží patřičně rozloučit. 

"Když jsem dostal šanci v nejprestižnější lize světa, byl to pro mě splněný sen. Ať jsem byl kdekoli, cítil jsem se výjimečně, jako součást NBA rodiny. Vždy jsem se snažil vložit do hry maximální úsilí, protože jsem věděl, že nereprezentuji jen svůj tým, ale hraju pro celou svou zemi. Potkal jsem řadu skvělých lidí, kteří se stali mými přáteli," uvedl v příspěvku na svém instagramu a dal tak najevo, jak moc pro něj byla zámořská štace důležitá. 

Související obsah

​"Díky, NBA," napsal také. Momentálně už se ale soustředí na angažmá ve Španělsku. V katalánském celku, jehož prostředí velmi dobře zná, podepsal smlouvu na čtyři roky. ​"Vím, že tu mám něco nedokončeného. Jednoho dne tu chci zvednout trofej," řekl Satoranský v roce 2016, když z Barcelony odcházel. Teď má možnost si své přání splnit.

Tomáš Satoranský se po šesti letech v NBA vrací do Evropy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události