Další sporty

Obávaný střelec z NBA mění občanství. Basketbalista Embiid se stal Evropanem

Obávaný střelec z NBA mění občanství. Basketbalista Embiid se stal Evropanem
Basketbalista Joel Embiid Zdroj: profimedia.cz

Tak to je velká posila. Hvězdný basketbalista NBA Joel Embiid uspěl se svou žádostí o zisk občanství a může nově hrát za francouzský národní tým.

Ačkoliv je Embiidovi už 28let, za žádný národní tým si nikdy nezahrál. Rodák z Kamerunu v mládí utekl do zámoří, aby si jednou zahrál ve slavné NBA a tento sen se mu nakonec splnil. 

Nicméně nyní by si měl hvězdný hráč Philadelphie 76ers zahrát za Francii. Vytáhlý pivot totiž uspěl s žádostí o zisk státního občanství a má tak šanci objevit se ve francouzském národním týmu a to i s ohledem na olympijské hry v roce 2024 v Paříži.

Související obsah

Sám Joel Embiid usiloval o francouzské občanství už v roce 2016, tehdy ale u tamní basketbalové federace nepochodil. Nyní se 28letý hráč, jehož rodina ve Francii trvale žije, dočkal a může si zahrát za národní tým. 

Embiid debutoval v NBA v roce 2014 a stal se obávaným podkošovým střelcem. V uplynulé sezoně se pak s průměrem 30,6 bodu na zápas stal také nejlepším střelcem základní části NBA. V následném play-off ho ale sužovala zranění a Philadelphia nakonec vypadla ve čtvrtfinále s Miami. 

Takhle Joel Embiid rozhodl zápas košem v poslední vteřině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události