Další sporty

Po zranění zpátky do písku. Štochlová a Hermannová se poperou o úspěch

Po zranění zpátky do písku. Štochlová a Hermannová se poperou o úspěch
České beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová. | Zdroj: Profimedia.cz

České beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová hlásí návrat na kurty. Poté, co třiadvacetiletá Štochlová vyléčila zranění, se dvojice představí na turnaji Pro Tour Challenge v portugalském Espinhu. Po dlouhé pauze už jsou zpět na písek obě natěšené. "Je to proslulé silným větrem a hlubokým pískem, takže podmínky nebudou jednoduché. Ale celý tým se na to těší," uvedla dvojnásobná medailistka z evropských šampionátů do 18 let, jež se stala parťačkou Barbory Hermannové loni na podzim.

Kvůli zranění si musely dát nucenou pauzu, teď se v plné síle vrací na kurty. Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová vyrazí tento týden do portugalského Espinha, kde si zahrají turnaj Pro Tour Challenge. 

Přestávku způsobily zdravotní komplikace, Štochlová si totiž na začátku června natrhla břišní sval a více než měsíc musela věnovat rekonvalescenci. "Zdravotně už jsem na tom dobře. V tuto chvíli už jsem ve stoprocentním tréninkovém procesu, naprosto bez bolestí. Můj recovery proces, doporučený od doktorky, mi skončil na začátku minulého týdne," uvedla třiadvacetiletá volejbalistka, která je parťačkou Barbory Hermannové od podzimu 2021.

Rozpovídala se také o tom, jak probíhalo léčení. "Těsně po zranění jsem nemohla dělat opravdu nic. Měla jsem přibližně týden a půl úplného klidového režimu a chodila jsem jen na rehabilitaci. Na kurtu jsem se objevila asi po dvou a půl týdnech. Začala jsem ježděním na kole. Zelenou pro plnou tréninkovou zátěž jsem dostala od doktorky přibližně před týdnem a půl, ale už předtím jsem se už tři týdny na kurtu pohybovala. Pod nějakým dozorem jsem měla dovolené pinkat. Abych udržovala celou dobu cit na balónu a pohyb na kurtu," popsala prostřednictvím agentury Sport Invest.

"Ze začátku jsem se cítila pomalá a neobratná, ale musím říct, že se to rychle zlepšuje. Každým dnem a každým tréninkem," těšilo dvojnásobnou medailistku z evropských šampionátů do 18 let.

Nucená pauza podle ní může být výhodou i nevýhodou zároveň. "Myslím, že máme tu nevýhodu, že nejsme v herním procesu tak jako ostatní týmy. Na druhou stranu bychom to mohly brát jako výhodu, že jsme měly čas na trénink a odpočinuly si. Hlavně se už těšíme, že se vrátíme na kurt a do herního procesu," přiznala Štochlová.

Související obsah

​Opětovný skok do soutěžního kolotoče však nebude pro ni ani Hermannovou vůbec jednoduchý. Představí se na turnaji, který je hodně specifický. "Podmínky jsou takové, že tady hodně fouká. Je to proslulé silným větrem a hlubokým pískem, takže to nebude jednoduché. Byla bych hlavně ráda, kdyby se nám s nimi podařilo co nejlépe popasovat, a aby nás to na kurtu po tak dlouhé době bavilo. Celý tým se na to velice těší," prohlásila. 

A lehce nastínila i ambice. "Každému turnaji, který máme možnost si zahrát, dáváme důležitost a váhu a chceme na něm co největší úspěch," uzavřela.

Nový pár českého beachvolejbalu oznámil spolupráci na podzim roku 2021:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události