Hokej

O NHL jsem nechtěl přijít, ale uvažoval jsem o návratu do Evropy, tvrdí Rittich

Minulá sezona mu nevyšla, v Nashvillu naskočil jen do 17 zápasů s nelichotivým průměrem 3,57 gólu na zápas a úspěšností zákroků pouhých 88,6 %. Nebylo proto vůbec jisté, zda český hokejový brankář David Rittich nebude muset v NHL vyklidit pozice. Nakonec však přišlo záchranné laso z Winnipegu, kde dostal roční kontrakt za necelých 22 milionů korun.

"Se smlouvou ve Winnipegu jsem spokojený, jelikož budu pokračovat v nejlepší hokejové lize na světě. O tu příležitost jsem nechtěl přijít. Jsem rád, že to dobře dopadlo a ještě jeden rok budu v NHL. Pak uvidíme, jak se to posune dál. Udělám vše, co budu moct, abych zde zůstal," tvrdí Rittich odhodlaně.

Pozici ale nemá vůbec jednoduchou, v klubu totiž působí americký gólman Connor Hellebuyck, jenž je jasnou jedničkou. "Jde o jednoho z nejlepších brankářů v lize. Určitě ale nějaké zápasy dostanu a budu se je snažit vyhrát s co nejlepšími čísly. Je to ošemetná situace, v takové už jsem byl dřív za Mikem Smithem v Calgary a podařilo se mi ho přechytat," doufá brankář s přezdívkou "Big Save Dave".

Související obsah

Po nepovedeném ročníku v Predators dokonce zvažoval, zda to za velkou louží nezabalí úplně. "Byl jsem si vědomý svojí situace. Sezona nebyla ideální, nedostal jsem moc prostor, a když přišel, byl jsem nerozchytaný. Přece jen chytat jednou za měsíc není ideální, ale co bylo, to bylo. Dívám se dopředu a chci mít co nejvíc zápasů. Přicházely i úvahy na návrat do Evropy, ale jsem rád, že se ještě povedlo angažmá v NHL," říká Rittich.

Přesto zažil v Nashvillu i hezké časy, dokonce se mu zde rozrostla rodina. "Mimo hokejovou stránku na něj budu vzpomínat velice dobře. Narodil se nám tam syn, to je to nejkrásnější. Navíc jsem si tam udělal kamarády, o které už nikdy nepřijdu, máme výborné vztahy. A hokejově? Každá zkušenost je zkušenost, i když je špatná," ví jihlavský rodák.

Související obsah

Po roční odmlce se Rittich znovu vrací do Kanady, kde bude v NHL chytat už za svůj třetí klub ze čtyř. V pěti sezonách se snažil prosadit v Calgary, poté přišla krátká anabáze v Torontu. "Kanada je mi asi souzená. Už jsem si říkal, že by mohla být uzavřená, ale jak je vidět, tak ne. Těším se, má to tam svoje kouzlo. Je tam sice chladněji, ale nemyslím si, že to bude takový rozdíl oproti Calgary. Ve Winnipegu jsem párkrát byl, takže jsem zažil tamní počasí," přemítá devětadvacetiletý gólman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události