Fanoušci

Zájem o ženský fotbal roste. Letošní Euro hlásí rekordní návštěvnost

Zájem o ženský fotbal roste. Letošní Euro hlásí rekordní návštěvnost
Belgičanka Tessa Wullaertová s fanoušky Zdroj: Profimedia

Mistrovství Evropy fotbalistek v roce 2022 nekompromisně pokořuje všechny dosavadní rekordy návštěvnosti. Nejvyšší účast návštěvníků byla ještě do nedávna 240 055 z holandského šampionátu před pěti lety. Letošní turnaj v Anglii se přes výše zmíněné číslo přehoupl už ve své polovině.

Před výkopem čtvrtečního zápasu Francouzek proti Belgičankám měl turnaj oficiálně 239 902 zakoupených sedadel. Na tento duel ale v Rotherhamu přišlo více než osm tisíc diváků a rekord byl neoddiskutovatelně překonán. Přitom se jednalo teprve o 16. utkání ze 31.

Největší podíl na statistikách mají představení domácích fotbalistek. Hned při svém úvodním klání na stadion nalákaly téměř 70 000 příznivců. Do té doby byl rekord návštěvnosti na skupinové utkání 29 092 diváků. Pokořen byl tedy o více než dvojnásobek.

Jaká atmosféra na stadionech panuje? "Ráda bych vám řekla, že jsme slyšely pořádný kotel. Nebyla by to ale pravda. Lidé skandovali tak nahlas, že jsme tím rámusem na chvíli ohluchly. Neuvěřitelné," ohromeně reagovala anglická trenérka Sarina Wiegman na goal.com.

Související obsah

​I nadále se očekává rapidní růst statistik. Pokud Angličanky postoupí až do samotného finále, svět ženského fotbalu se možná obrátí naruby.

Davy fanoušků dorazily také na Djokovičovy oslavy wimbledonského triumfu:

TN.cz Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události