Hokej

Jágr je v NHL modlou. Vrať se, ukonči kariéru jako Tučňák, prosí fanoušci

Jágr je v NHL modlou. Vrať se, ukonči kariéru jako Tučňák, prosí fanoušci
Jaromír Jágr Zdroj: Profimedia

Když se v NHL otevřel trh s volnými hráči, tak Jaromír Jágr na sociálních sítích zavtipkoval, že se mu můžou týmy ze zámoří kdykoliv ozvat, protože má stále co nabídnout. Okamžitě se toho chytli fanoušci všemožných týmů z USA a Kanady a vyjádřili jednotnou touhu, aby se hokejista s 68 na zádech za oceán vrátil.

"Manažeři v NHL, já jsem taky volný. Je mi 50 let, jsem pomalý, ale mám silné a šikovné ruce. Hraju jen domácí zápasy, zavolejte mi kdykoliv. Jo a taky vlastním klub v Česku a sháníme tu obránce," vyzval Jágr s nadsázkou skauty v zámoří.

Ačkoliv je pravděpodobné, že se tento šílený návrat konat nebude, fanoušci nejslavnější ligy světa by si ho bezesporu přáli. Jaromíra Jágra i po 4,5 letech, kdy odehrál v NHL svůj poslední zápas, stále uctívají a v zámoří je nezpochybnitelná legenda. 

"Byl bych nadšený, kdyby se vrátil do NHL ještě alespoň na jeden rok. Vybral by si ale nejspíš nějaký tým v USA, protože asi nechce mít nic společného s kanadskými mediálními supy," napsal jeden z fanoušků. "Někdo mu musí dát šanci. Ten chlap může pořád hrát," přidal se další. 

Související obsah

​Na Jágra pochopitelně nezapomněli ani fanoušci Pittsburghu, se kterým na začátku devadesátých let vyhrál dva Stanley Cupy. "Prosím, vrať se do Pittsburghu ještě alespoň na jeden rok a ukonči kariéru jako Tučňák. Pořád jsi můj nejoblíbenější hráč. Jsem šťastný, že jsem tě mohl vidět osobně, když hrál Pittsburgh proti Floridě," vyjádřil další z příznivců své přání. "Vrať se do Pittsburghu, kam patříš," přitakal jiný fanoušek.

Zájem o Jaromíra Jágra projevili i fanoušci klubů, kde padesátiletý hokejista nikdy nehrál. "Pojď dělat do Anaheimu kapitána. Ten tým potřebuje nějakého vůdce," vyzval nejslavnějšího českého hokejistu. "Ten frajer by pořád byl schopný získat 20 až 30 kanadských bodů," je přesvědčený další z komentujících. 

Ozvali se také další fanoušci, kteří se chtěli vysmát konkurenčnímu Torontu, kterému se v posledních letech nedaří podle představ. "Pořád by byl lepší než půlka týmu Javorových listů," poznamenal fanoušek Montrealu. "Toronto ho potřebuje, aby nahradil Spezzu," napsal příznivce Bostonu. 

Související obsah

​Pochvalných komentářů na Jágrovu adresu se snesla ještě celá řada, aby také ne. Vždyť v NHL nastoupil do 1 733 zápasů, ve kterých nasbíral 1 921 bodů za 766 gólů a 1 155 asistencí. Vystřídal celkem devět klubů, když nejdelší dobu a největší úspěchy zažil v Pittsburghu, kde strávil jedenáct sezon, během kterých dvakrát zvedl nad hlavu Stanley Cup.

V březnu letošního roku poslal Jágr odvážný vzkaz i Alexandru Ovečkinovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události