Motorsport

Ve špatný čas na špatném místě. Bývalý jezdec NASCAR zemřel po pobodání

Ve špatný čas na špatném místě. Bývalý jezdec NASCAR zemřel po pobodání
Bývalý jezdec NASCAR Bobby East | Zdroj: Profimedia.cz

Velmi smutná zpráva zasáhla fanoušky motorsportu. Při přepadení čerpací stanice v Kalifornii zemřel někdejší jezdec NASCAR Bobby East. Ten se stal například trojnásobným šampionem sérií pořádaných organizací USAC.

Bobby East se nachomýtnulk přepadení čerpací stanice, při kterém jej lupič bodnul do hrudníku. Easta převezli do blízké nemocnice, ale tam byl brzy prohlášen za mrtvého.  Policie již zatkla sedmadvacetiletého Trenta Williama Millsapa, informuje o tom web Daily Mail. Obviněný se v okolí čerpací stanice údajně pohyboval velmi často, před útokem na Easta měl pobodat ještě jednoho muže. 

Související obsah

East prožil velmi pestrou závodnickou kariéru. V šestnácti letech se stal nejmladším vítězem závodu v historii USAC. Ve stejnojmenné organizaci, která pořádá různé závodnické série, uspěl celkem třikrát. Národní tituly získal v letech 2004, 2012 a 2013.

V závodech Silver Crown Series vyhrál hned jedenáctkrát, objevil se také v nejznámějších amerických závodech NASCAR, kde se mu ale vyhrát nikdy nepovedlo. Eastovi bylo 37 let a vzpomínají na něj hvězdy, jako je například dvojnásobný šampion NASCAR Truck Series Todd Bodine. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události