MMA

Elitní boj o titul v UFC: Brazilská hvězda vyzve dagestánské zvíře

Elitní boj o titul v UFC: Brazilská hvězda vyzve dagestánské zvíře
Charles Oliveira, bývalý šampión lehké váhy UFC Zdroj: profimedia.cz

Nejprestižnější organizace smíšených bojových umění nabídne zápas, který chce každý vidět. Jednička lehké váhy Charles Oliveira vyzve ruského zápasníka Islama Machačeva, který ve své kariéře pouze jednou padl. Má jedenáct vítězství a proti Brazilci se mají fanoušci na co těšit.

Charles Oliveira drží v UFC rekordy za nejvíce ukončení (19) a nejvíce submisí (16). Aktuálně je ovšem bez titulu, ztratil jej totiž před utkáním s Gaethejem, protože nedokázal navážit. V zápase přesto zvítězil v prvním kole, svého soupeře totiž uškrtil. 

Nyní jej čeká jedna z největších výzev v kariéře. Islam Machačev je totiž v komunitě fanoušků UFC za velkou hvězdu a několik zápasů čekal na titulovou bitvu, která nyní přichází. Dagestánský zápasník, kterého vede legendární Chabib Nurmagomedov, padl ve své kariéře pouze jednou. 

Související obsah

Machačev nastoupil v UFC celkem ke dvanácti zápasům, ale padl jen jednou. Před sedmi lety s Adrianem Martinsem. V únoru zasypal údery Bobbyho Greenea a připsal si 22 vítězství v profesionální kariéře. 

Oliveira má jedenáct výher v řadě, poradil si s hvězdami jeho váhové kategorie, jakými jsou například Jim Miller, Tony Ferguson, Michael Chandler, Dustin Poirier a Justin Gaethje. K titulovému duelu lehké váhy dojde v říjnu na akci UFC 280. Teoreticky může jít o jeden z nejlepších zápasů roku. 

Titul v UFC má Čech Jiří Procházka, kterého v Brně vítaly tisícovky fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události