Další sporty

Místo zlata pouze slzy. České juniorky ve finále ME těsně prohrály

Místo zlata pouze slzy. České juniorky ve finále ME těsně prohrály
Česká basketbalistka Lucie Ceralová ve finále evropského šampionátu | Zdroj: FIBA Basketball

Velmi blízko byl český basketbal od obrovského úspěchu. Neporažené české juniorky nastoupily ve finále evropského šampionátu proti Španělkám, ale prohrávaly například již o jedenáct bodů. Češky náskok pokaždé stáhly a na konci zápasu mohly dokonce srovnat, to se ale nakonec nepovedlo.

Přitom české juniorky naskočily do utkání opravdu skvěle. Po pár minutách to bylo již 5:0, což dávalo zajímavou naději do zbytku duelu. Soupeřky z Pyrenejského poloostrova ale ještě do konce první čtvrtiny srovnaly a dostaly se dokonce do dvoubodového vedení. 

Na druhou čtvrtinu by pak svěřenkyně Romany Ptáčkové nejraději zapomněly. Nasázely pouze čtyři koše a po půlce duelu prohrávaly o devět bodů, což nejspíše sebralo hodně nadějí do zbytku celého utkání. Češky sice snižovaly, ale po třetí části finále to bylo stejnak o devět bodů. 

Související obsah

Jenže české lvice to nevzdaly. V závěru utkání se dostaly na rozdíl dvou bodů a šly do útoku, kde proběhlo hned několik pokusů a střel. Žádná ale bohužel neskončila vyrovnávacím košem. Následovala protiakce Španělek, které ke zlatu přiblížila Dembeleová. 

Nakonec juniorky ze středu Evropy nepřidaly další bod a soupeřky si došly pro zlaté medaile. Po koncové siréně většina holek brečela, přesto se výběr Romany Ptáčníkové postaral o první medaili od roku 2004. 

Finále ME žen U20:

Česko – Španělsko 42:47 (10:12, 4:11, 14:14, 14:10)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události