Další sporty

Tragédie ve světě biatlonu. Po nehodě zemřel několikanásobný mistr světa

Tragédie ve světě biatlonu. Po nehodě zemřel několikanásobný mistr světa
Ruský biatlonista Igor Malinovský tragicky zahynul. | Zdroj: Profimedia.cz

Biatlon se vzpamatovává z velké ztráty. Po nehodě vrtulníku tragicky zahynul Rus Igor Malinovský. Pětadvacetiletý sportovec kvůli četným zraněním sice už ukončil kariéru, do historie svého sportu se však stihl zapsat pěti tituly juniorského světového šampiona. V současné době pracoval jako pilot na Kamčatce, a to se mu stalo osudným.

Kariéru Malinovskému ukončila zranění, jinak by se od něj čekaly velké věci. Pětkrát se totiž stal juniorským světovým šampionem v biatlonu a celkem se na MS radoval ze šesti medailí. 

Poté, co po sezoně 2020/2021 nuceně odešel do sportovního důchodu, působil jako pilot vrtulníku pro turisty na rodné Kamčatce. Zmizení jeho stroje bylo nahlášeno už minulou sobotu a záchranáři nejprve pracovali s předpokladem, že si kvůli nepříznivému počasí Malinovský a dvě osoby na palubě mohli udělat malou přestávku.

Na konci minulého týdne však byly u sopky Uzon nalezeny trosky shořelého letadla a padly veškeré naděje na to, že by mohli být pilot a dva pasažéři v pořádku. 

Související obsah

"Je to tragédie pro náš sport a naši zemi. Byl mimořádný a nadaný. Byl silnější než všichni jeho vrstevníci. Bohužel si vybral profesi, kde je tak velké riziko. Truchlíme nad ztrátou úžasného muže," uvedl podle sport.de k úmrtí bývalého biatlonisty expředseda Ruské biatlonové federace (RBU) Vladimir Dračev.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události