Hokej

VIDEO: Vítěz Stanley Cupu splnil slib. Vzácný pohár naplnil zmrzlinou

VIDEO: Vítěz Stanley Cupu splnil slib. Vzácný pohár naplnil zmrzlinou
Obránce Jack Johnson se Stanley Cupem. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejový obránce kdysi slíbil svým dětem, že pokud vyhrale NHL, budou si moci sníst zmrzlinu ze Stanley Cupu. A co slíbil, také dodržel. Zaměstnanci cukrárny na předměstí Columbusu tak v sobotu odpoledne naplnili slavný pohár ledovou pochoutkou, polevou a šlehačkou a děti mohly hodovat. "Ujistil jsem se u strážců poháru, že je to v pořádku," uvedl hokejista, jenž se ze zisku věhlasné trofeje radoval s Coloradem.

V sobotu odpoledne vzal své tři děti a jejich kamarády a odvezl je do cukrárny Dell's na předměstí Columbusu, aby splnil slib. Zadák Jack Johnson totiž slíbil svým potomkům, že pokud někdy vyhraje Stanley Cup, naplní ho zmrzlinou. 

A protože se vysněné trofeje letos s Coloradem dočkal, musel dodržet dohodu, kterou uzavřel. Zaměstnanci podniku slavný pohár naplnili nejen zmrzlinou, ale také polevou a šlehačkou a děti mohly hodovat. 

Speciální obsah nevadil ani strážcům. "Ujistil jsem se u strážců poháru, že je to v pořádku," uvedl podle nhl.com pětatřicetiletý Američan, jenž si to podle svých slov hodně užil. "Bylo to skvělé. Slíbil jsem svým dětem, už ani nevím kdy, že pokud někdy vyhraju, sníme zmrzlinu ze Stanley Cupu. Takže jsem svůj slib dodržel," řekl.

Kromě cukrárny se Stanley Cupem navštívil ještě blízký podnik Hellas, kde si dal s blízkými oběd. Odpoledne pak proběhl neformální večírek u něj doma. Večer ještě prý došlo na párty v centru města. 

Související obsah

​​"Hellas často navštěvujeme a děti bereme do Dell's na zmrzlinu, obvykle o víkendech. Takže dávalo smysl vzít Stanley Cup na místa, kam často chodíme, a sdílet ho s co největším počtem lidí," přiznal Johnson, proč zvolil právě tyto podniky.

Pětatřicetiletý obránce se stal v roce 2005 trojkou draftu, když si ho vybrala Carolina. Do kolotoče NHL ale naskočil až v roce 2007 v dresu Los Angeles. U Kings působil do sezony 2011/2012.

Poté se přesunul do Columbusu a po šesti a půl letech Jackets vyměnil za Pittsburgh. Oblékl i dres New Yorku Rangers a až před uplynulou sezonu se přestěhoval do Colorada. S ním hned v první sezoně dosáhl na Stanley Cup a po olympijském stříbru se dočkal dalšího velkého úspěchu v seniorském hokeji.

Související obsah

​Kde bude hrát v novém soutěžním ročníku, ale neví. Kontrakt měl jen na rok. "Rád bych se vrátil do Denveru. Probíhají jednání, ale právě teď si užívám den s pohárem a uvidíme, co se stane," uzavřel hráč, jenž letos zapsal v 84 zápasech jednu branku a osm nahrávek.

Hráči Colorada se po vítězství se Stanley Cupem rozhodně nemazlí. Už ho stihli i zničit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události