šipky

Price se na World Matchplay zapotil, Cross prožil obrovské drama

Světová dvojka Gerwyn Price se na turnaji World Matchplay pořádně zapotila. Velšský šipkař nakonec porazil německého debutanta Martina Schindlera 10:8. Velké drama prožil také Rob Cross.

Gerwyn Price sice v úvodním legu sebral německému soupeři podání, jenže Schindler se mu "odvděčil" dvěma brejky a dostal se do vedení 3:1. 

Velšan pak sice zabral a srovnal na 4:4, nadále se ale hrálo vyrovnané utkání, kde mohl vyhrát kdokoliv. Ke klíčové situaci došlo za stavu 7:7, kde Němec přišel o podání a Price se dostal do vedení 8:7. 

Související obsah

​Následně si světová dvojka už své servisy pohlídala, a nakonec vyhrála 10:8, čímž postoupila do druhého kola na World Machtplay.

Bláznivý zápas pak sehrál Rob Cross. Světová desítka prohrávala s Chrisem Dobeyem už 2:8. Pak ale Cross získal dalších šest legů v řadě a srovnal. Za stavu 9:9 navíc Dobey přišel o další servis, a Rob Cross tak nakonec dotáhl zápas k výhře 11:9. 

​Anglický šipkař se v dalším kole utká s Portugalcem de Sousou, jenž vyřadil dalšího Němce Clemense 10:6. To Price se utká s Davem Chisnallem, který vyhrál nad Huybrechtsem 10:7. 

World Matchplay výsledky: 

R. Cross – C. Dobey 11:9
J. de Sousa – G. Clemens 10:6
G. Price – M. Schindler 10:8
D. Chisnall – Huybrechts K. 10:7


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události