šipky

Karel Sedláček po výhře nad Gerwynem Pricem: Jen mi podal ruku a zdrhnul

Karel Sedláček
Zdroj: Sportegy

Karel Sedláček má za sebou další čtyři turnaje Players Championship, na kterých předváděl parádní šipky. Na devatenáctém podniku dokonce dokráčel až do osmifinále a cestou vyřadil i světovou dvojku Velšana Gerwyna Price.

"Hrát s Icemanem je svátek. Ráno před turnajem jsem ještě psal Pavlu Kordovi, že doufám, že Price nevypadne přede mnou, abych ho mohl vyřadit sám," smál se Sedláček. "Mně se s ním dařily zavírat vysoké závěry. Čtyřikrát jsem zavřel přes sto bodů. To mi neuvěřitelně pomohlo, protože Iceman je fantastický hráč. Když jsem utekl na 4:1, tak bylo vidět, jak to v něm úplně bouří, vlétl na mě a vyhrál tři legy v řadě. Byl pak na servisu, ale já mu zavřel ve čtvrtém kole 121. Pak už jsem ho jen dorazil," popsal duel 89. hráč světa.

Price ale výsledek zřejmě úplně neunesl. "Byl smutný. Nikterak víc to nerozváděl, jen mi podal ruku a rychle zdrhnul," dodal Sedláček, jenž Price vyřadil ve druhém kole. O kolo dříve si poradil se Skotem Cameronem Menziesem, který je v žebříčku PDC Order of Merit o jedno místo před českým šipkařem. "Byl to náš první zápas a já se na to těšil. Věděl jsem o něm, že to je poměrně nervák a že bude řádit. Naštěstí jsem ho nepustil do žádných větších akcí a co jsem mohl, to jsem pozavíral," dodal rodák z Červeného Kostelce.

"Ve třetím kole jsem měl Ryana Joyce, který mě porazil tehdy na mistrovství světa a prakticky mě připravil o kartu. Zápas s ním byl jak na houpačce. Vedl 4:2, já dokázal srovnat a pak jsem zavřel trošku haluz dvakrát přes červený střed. On z toho neměl moc radost, ale já teda jo," usmíval se Sedláček.

Související obsah

​Ten se tak dostal do osmifinále, které pro něj bylo konečnou. "Pak jsem prohrál s Nielsem Zonneveldem, kterému zápas poměrně sedl. Měl jsem nějaké šipky na zavření, ale nevyšlo mi to. Nebyl jsem tak divoký jako v předchozích zápasech, což byla trošku škoda," mrzelo českého šipkaře.

Poslední turnaj byl na programu v pondělí. Tam se Zlej Kája dostal do třetího kola a předváděl parádní šipky. V každém zápase měl průměr přes sto bodů. "Na posledním turnaji jsem hrál perfektní šipky každý zápas. První zápas jsem hrál s Johnem Hendersonem, se kterým jsme opravdu kamarádi. Je to skvělý chlapík, kterého mám fakt rád. John se v poslední době zvedl a říkal jsem si, že ho nemůžu podcenit. Podržely mě náhozy a zavírání v rozhodujících chvílích. Prohrával jsem 4:5, ale byl jsem natolik mentálně silný, abych to dokázal otočit," popsal první zápas Sedláček.

Ještě lepší výkon podal ve druhém kole s Angličanem Evansem. "Neskutečně jsem v tom zápase vylétl. Průměr 108,13 mluví za vše. Škoda jen posledního legu, ve kterém jsem měl šanci na devítku, kterou jsem tam hodil den předtím při tréninku. Což se zrovna mně nepodaří každý den," prozradil jeden z nejlepších českých šipkařů.

Ve 3. kole ho čekal opět souboj s Cameronem Menziesem, na kterého tentokrát nestačil v poměru 4:6. "Ve druhé polovině zápasu neuvěřitelně vybouchl. Zavíral mi krásnými šipkami. Vždycky byl na zavírání dřív než já. Ten zápas se mu opravdu vydařil," nehledal výmluvy Sedláček.

Související obsah

​"Celkově to byl jeden z mých nejlepších výkonů. Jediná škoda je, že se mi všechny ty skvělé zápasy nesešly v jeden den. Mohl jsem se dostat třeba do semifinále, nebo nedej bože do finále. Myslím, že jsem byl herně tentokrát hodně dobrý. Bylo to opravdu konkurenceschopné. Škoda, že jsem pak vyletěl v zápasech, ve kterých jsem úplně nemusel. Ale celkově jsem opravdu spokojený," zhodnotil své působení v Barnsley Karel Sedláček.

A jak to vypadá s kartou a jeho nejbližšími plány? "Jak to bude s kartou? To se uvidí. Ještě bude záležet na velké spoustě výsledků až do konce roku. Tento čtvrtek odjíždíme na pět turnajů Challenge Tour. Čekají mě ještě turnaje European Tour, kam jsem se kvalifikoval a budu tam bojovat o další důležité body. A budu hrát také na mistrovství Evropy. Zatím je to až nadstandardně dobré. Za letošní rok mám nahráno téměř to, co jsem měl za dva roky s kartou," uzavřel své povídání Sedláček.

Karel Sedláček a Adam Gawlas se zúčastnili také World Cup of Darts, kde vypadli v prvním kole s favorizovanými Angličany:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události