Hokej

Vaněček k soudu nepůjde, s New Jersey se na smlouvě dohodl

Český hokejový brankář Vítek Vaněček figuroval na seznamu hráčů, kteří by měli jít k arbitrážnímu soudu, aby získal nový kontrakt se zaměstnavatelem, jenž na něj má práva. K soudu ale nakonec nedojde, rodák z Havlíčkova Brodu se totiž s Ďábly dohodl na tříleté smlouvě.

Vaněček se v mezisezonní přestávce stěhoval z Washingtonu do New Jersey, ale neměl platný žádný kontrakt. New Jersey pouze získalo přednostní právo, jelikož 26letý brankář měl status chráněného volného hráče.

Když se hráč nedohodne s klubem na nové smlouvě, musí jít k arbitrážnímu soudu, kde to není nic hezkého. Hráč se obhajuje, že má své kvality a zaslouží si spoustu peněz, zatímco klub víceméně svého vlastního hráče ponižuje, aby mu nemusel platit tolik peněz. Arbitrážní soud pak na základě argumentů a smluv výkonnostně podobných hráčů určí nový kontrakt.

Vaněček se naštěstí této nepříjemné zkušenosti vyhnul a ještě před arbitrážním soudem se dohodl s Devils na nové smlouvě. Tu podepsal na tři roky s průměrnou roční gáží 3,4 milionu dolarů (81 milionů korun).

Související obsah

​Český brankář by se měl chopit role jedničky, Devils loni vystřídali v brankovišti hned sedm maskovaných mužů. Nejvíce zápasů odchytal Mackenzie Blackwood, který zasáhl do 25 zápasů s procentuální úspěšností 89,2 %. To Vaněček ve Washingtonu v uplynulé sezoně chytal 42 zápasů a úspěšnost zákroků měl 90,8 %. Kartami by mohl zamíchat ještě Jonathan Bernier, jehož zdravotní stav je ovšem nejistý. V lednu podstoupil operaci, čímž pro něj skončila sezona. A minimálně na začátek té další by ještě neměl být zdravotně v pořádku.

Vaněček v uplynulé sezoně vychytal i čtyři čistá konta, jedno z nich bylo proti Carolině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události