Fotbal

Nepříjemnosti pro fotbalisty Slovanu. Maďarští fanoušci je napadli kameny

Nepříjemnosti pro fotbalisty Slovanu. Maďarští fanoušci je napadli kameny
Juraj Kucka v zápase 1. předkola Ligy mistrů | Zdroj: Profimedia

Na fotbalisty Slovanu Bratislava zaútočili před 2. předkolem Ligy mistrů fanoušci maďarského Ferencvárose. Při odchodu z tréninku začali házet na jejich autobus kameny. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Fotbalisté Slovanu v úterý opouštěli trénink v maďarském klubu Ferencvárosi a nastoupili do autobusu. V tu chvíli skupina domácích fanoušků začala do oken házet kameny. Nezabránila jim ani policejní eskorta, která slovenský celek doprovázela. Podle zpráv z klubu nebyl nikdo z hráčů ani nikdo z realizačního klubu zraněn.

Kameny poničily okna autobusu, jak je vidět na fotkách maďarských médií. Neznámé pachatele už policie dopadla. Zadržela 30letého muže v Budapešti a obvinila ho z vandalismu a narušení veřejného pořádku. Podle webu police.hu se muž k činu přiznal. Problémy s maďarskými chuligány měl Slovan už v roce 1992, kdy slovenská policie a protiteroristická jednotka musela použít i slzný plyn.

Související obsah

​Úvodní střetnutí 2. předkola Ligy mistrů mezi Slovanem Bratislava a Ferencsvárosem se hraje ve středu od 20 hodin v Maďarsku. Odveta je na programu o týden později ve slovenské metropoli.

Slovan Bratislava v loňské sezoně získal slovenský titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události